Komunikat archiwalny

Od 10 lat ukazują różne oblicza Krakowa – konkurs

Jeszcze tylko dzisiaj można przesyłać prace do X edycji konkursu informatyczno-historycznego „Różne oblicza Krakowa”, organizowanego przez XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z Krakowa i powiatu krakowskiego. Finał odbędzie się 9 marca.

Od 10 lat ukazują różne oblicza Krakowa – konkurs
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Temat przewodni tegorocznej edycji to „Skrzydlate dusze kultury, czyli kabarety i artyści scen krakowskich od Młodej Polski do dnia dzisiejszego”. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży historią i kulturą Krakowa, a także kształcenie umiejętności pracy zespołowej i autoprezentacji. Zadaniem uczestników jest utworzenie i przedstawienie prezentacji multimedialnej nawiązującej do tematu konkursu.

Pierwsza edycja konkursu towarzyszyła obchodom 750-lecia lokacji miasta Krakowa. Kolejne odbywały się pod hasłami: „60-lecie Nowej Huty”, „Krakowskie zwyczaje i obrzędy”, „W cieniu krakowskich klasztorów”. Pięć lat temu konkurs nawiązywał do wielkich wydarzeń sportowych, czyli do Euro 2012 i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a cztery lata temu – do jubileuszu 60-lecia XI Liceum Ogólnokształcącego  – najstarszego liceum w Nowej Hucie („Nowa Huta – dziedzictwo kulturowe”). W kolejnych edycjach uczestnicy zapraszali na spacer po mieście, prezentując „Mój magiczny Kraków”, odkrywali „Historię w murach zaklętą, czyli skarby i dzieje krakowskich muzeów”.

Patronat nad konkursem sprawują: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Zarząd Dzielnicy XVIII.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej XI LO: www.xilo.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także