Komunikat archiwalny

Jak pobiegną uczestnicy 16. PZU Cracovia Maraton

Wawel, Sukiennice, ICE Kraków, TAURON Arena Kraków – m.in. te obiekty miną uczestnicy 16. PZU Cracovia Maraton, który 30 kwietnia obędzie się w naszym mieście. Wyznaczona trasa tegorocznego biegu będzie taka sama jak w ubiegłym roku. Po raz czwarty z rzędu, start i meta maratonu zostaną usytuowane na Rynku Głównym.

Jak pobiegną uczestnicy 16. PZU Cracovia Maraton
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Trasa składa się z dwóch pętli wiodących w znacznej mierze poprzez najstarszą i najpiękniejszą część miasta. Zgodnie z towarzyszącym imprezie od pierwszej edycji hasłem „z historią w tle”, uczestnicy krakowskiego maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

30 kwietnia maratończycy będą mieć w zasięgu wzroku jednak nie tylko Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale też najnowocześniejsze obiekty, takie jak TAURON Arena Kraków czy Centrum Kongresowe ICE Kraków.

Przebieg trasy pozwoli ograniczyć utrudnienia w ruchu drogowym oraz ułatwi pracę służb mundurowych i wolontariuszy, bez których pomocy nie byłoby możliwe zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu biegaczom, a także kibicom, mieszkańcom i wszystkim osobom przebywającym w tym czasie w Krakowie.

Dwie pętle pozwolą również na zgromadzenie się wzdłuż trasy większej ilości kibiców, którym łatwiej będzie zagrzewać biegaczy do walki z czasem i samym sobą.

Trasa posiada aktualne atesty PZLA, IAAF oraz AIMS.

Szczegółowy opis trasy oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także