Komunikat archiwalny

Kraków odważnie patrzy w przyszłość

Dwie dekady obecności Krakowa na największych targach nieruchomości w Europie – targach MIPIM - to jedna z najlepszych inwestycji w budowanie wizerunku naszego miasta jako ośrodka atrakcyjnego gospodarczo. Zauważalny jest także trend w zakresie inwestycji społecznych, takich jak akademiki, mieszkania pod wynajem czy domy dla seniorów z infrastrukturą medyczno-rekreacyjną. To niewątpliwie pozytywna zmiana wiążąca się z ideą zrównoważonego rozwoju i kreacją miejskiej przestrzeni z myślą o jej użytkownikach. Potwierdzają to liczne spotkania przedstawicieli miasta z firmami deweloperskimi, zainteresowanymi Krakowem oraz wielkimi miejskimi projektami strategicznymi.

Kraków odważnie patrzy w przyszłość
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Targi w Cannes to przede wszystkim wydarzenie biznesowe, którego uczestnicy skupieni są na poszukiwaniu atrakcyjnych ekonomiczne przedsięwzięć. Nasze miasto ma wiele do zaoferowania na tym polu - krakowski wkład w tworzenie przyjaznej biznesowi atmosfery, został doceniony przez „Financial Times”. Ta niezwykle prestiżowe wydawnictwo zorganizowało w trakcie MIPIM uroczystą galę dla polskich miast przyszłości. Oczywiście Kraków był mocno obecny w gronie laureatów – nasze miasto zostało docenione między innymi w kategorii kapitał społeczny, efektywność kosztowa oraz potencjał gospodarczy. Ale oczywiście najistotniejszym wyróżnieniem dla Krakowa jest tytuł Miasta Przyszłości.

Kraków to miasto, które odważnie patrzy w przyszłość, nie boi się wyzwań, ale jednocześnie jest ośrodkiem mocno osadzonym w historii. Jesteśmy więc silni tradycją, ale to kreatywność, otwartość mieszkających, pracujących i studiujących tutaj ludzi jest naszym największym atutem. To oni tworzą bowiem unikalny, gospodarczy klimat Krakowa. Młodzi i starsi, ale zawsze pełni energii, potrafiący współpracować – to właśnie o nich, w kontekście prężnie działającego środowiska start-upowego, prowadzone były rozmowy z przedstawicielami japońskiej Osaki.

Krakowska delegacja odbyła w trakcie czterech targowych dni kilkadziesiąt spotkań - każdy dzień na targach mijał więc bardzo pracowicie i owocnie. Omawiana tematyka była bardzo szeroka – od inwestycji w infrastrukturę naukowo-akademicką, poprzez budynki biurowe, hotele, a kończąc na rosnącej roli Krakowa jako ośrodka spotkań.

Warto w tym kontekście wspomnieć o spotkaniu Pani Elżbiety Koterby, przewodniczącej miejskiej delegacji targowej, z Panią Cecile Jodogne, brukselską Sekretarz Stanu. W trakcie spotkania, zainicjowanego przez stronę belgijską, omówione zostały m.in. kwestie komunikacji i transportu publicznego w miastach oraz rozwiązania w zakresie innowacyjnych i przyjaznych środowisku budynków.

Inwestorzy i przedstawiciele miast szukają bowiem nowych inspiracji i właśnie w takim kierunku podąża Kraków. Oczywiście nie zapominamy o planowaniu, projektach strategicznych, sprawnej obsłudze procesu inwestycyjnego, ale chcemy, by biznes zobaczył w Krakowie miejsce dla nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów. Dlatego właśnie krakowski jubileusz targowy minął pod znakiem ciekawych spotkań z inwestorami, którzy tak jak nasze miasto odważnie patrzą w przyszłość.

 

Tagi: rozwój, targi

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także