Komunikat archiwalny

Rekordowy marzec na miejskich parkingach

Marzec to kolejny rekordowy miesiąc dla parkingów zarządzanych przez spółkę Miejska Infrastruktura. W mijającym miesiącu wykorzystanie parkingu „Przy Muzeum” było blisko o 100 proc. wyższe niż w tym samym okresie w 2016 roku. Nie mniejszym zainteresowaniem wśród kierowców cieszył się parking „Stare Podgórze”.

Rekordowy marzec na miejskich parkingach
Fot. ZIKiT

W marcu liczba pojazdów, które zaparkowano w parkingu „Stare Podgórze” była rekordowa i wynosiła blisko 5,5 tys. Również rekordowa była liczba sprzedanych abonamentów. W przypadku tego parkingu w tygodniu nadal dominują postoje popołudniowe, natomiast w soboty postoje przedpołudniowe.

Z kolei z parkingu „Przy Muzeum” skorzystało w marcu blisko dwa razy więcej kierowców niż w tym samym okresie rok temu. Większym zainteresowaniem cieszył się tylko sierpień ubiegłego roku. W odróżnieniu od parkingu „Stare Podgórze” na tym dominują postoje dłuższe.

Warto zwrócić uwagę, że parkingi kubaturowe charakteryzuje sezonowość. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń można wyciągnąć wniosek, że okres największego zainteresowania przypada na trzeci kwartał roku. Zatem osiągnięte w marcu wyniki budzą tym większe zadowolenie.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także