Komunikat archiwalny

Rośnie liczba uczestników akcji „Rowerowy Maj”

Długo wyczekiwane majowe słońce sprawiło, że w szkołach w ramach akcji „Rowerowy Maj” pojawia się coraz więcej rowerów, hulajnóg i deskorolek.

Rośnie liczba uczestników akcji „Rowerowy Maj”
Fot. Wydział Gospodarki Komunalnej UMK

Na uwagę zasługują pękające w szwach parkingi w szkołach podstawowych nr 62 przy ul. Ćwikłowej, nr 36 przy ulicy Mazowieckiej oraz nr 47 przy ulicy Myśliwskiej. Dzieci przyjeżdżają do szkoły same lub w towarzystwie rodziców czy dziadków. W szkole nr 47 dzieci, które przyjechały w kaskach mogły dodatkowo otrzymać od opiekuna projektu STARS kolorowe odblaski.

Przypominamy, że celem kampanii jest zachęcanie dzieci, rodziców i nauczycieli do dojazdów do szkoły rowerem. Zasady zabawy są proste. Każde dziecko, które przyjedzie do szkoły rowerem (lub hulajnogą czy na rolkach) otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do własnego dzienniczka i okrągłą do naklejenia na klasowy plakat.

Na najlepszych rowerzystów czekają specjalne nagrody, a zwycięska szkołą otrzyma od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zadaszoną wiatę rowerową o wartości około 25 tysięcy złotych.

Akcja wpisuje się w projekt STARS oraz jest wspierana przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Dodatkowo wszystkich uczniów zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Krakowa w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej – ECC, w której w tym roku po raz pierwszy bierze udział także Kraków.

Tagi: rowery, dzieci

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także