Komunikat archiwalny

Kolejny tydzień z „Rowerowym Majem”

W ramach kampanii „Rowerowy Maj” odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 64 przy ul. Sadzawki 1 oraz Szkołę Podstawową nr 95 przy ul. Wileńskiej.

Kolejny tydzień z „Rowerowym Majem”
Fot. Wydział Gospodarki Komunalnej UMK

Tradycyjnie już zaobserwowaliśmy dziesiątki dzieci, które dojeżdżają do szkół na rowerach i hulajnogach. W szkole nr 64 zastosowano ciekawy pomysł dotyczący wydzielenia miejsca do parkowania rowerów dla poszczególnych klas.

Warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście przekraczania ulicy na przejściu dla pieszych. Przypominamy, że jeśli nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów, rowerzysta zobowiązany jest zejść z roweru, jeśli chce je przekroczyć. Co innego, jeśli chodzi o osoby poruszające się hulajnogami. W myśl przepisów prawo o ruchu drogowym osoba poruszająca się hulajnogą (również na rolkach) jest pieszym. W tym przypadku obowiązuje zakaz poruszania się po ścieżkach rowerowych oraz po jezdni.

Więcej informacji na temat bezpiecznego podróżowania rowerem na stronach internetowych Kraków Miastem Rowerów, gdzie znajdują się filmy edukacyjne z serii Cykloakademia. Odcinek 11 jest w szczególności poświęcony dzieciom.

Partnerem akcji „Rowerowy Maj” jest stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

Tagi: dzieci, rowery

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także