Komunikat archiwalny

AGH zbiera materiały archiwalne na swój jubileusz

Zdjęcia, nagrania filmowe i dźwiękowe, dokumenty dotyczące wydarzeń, studentów, wykładowców oraz przestrzeni Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wejdą w skład wielkiego zbioru materiałów archiwalnych tej uczelni. Zbiórka tych archiwów pod hasłem „Podziel się swoją historią” odbędzie się w ramach obchodów 100-lecia otwarcia uczelni.

AGH zbiera materiały archiwalne na swój jubileusz
Fot. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie / materiały prasowe

W 2019 roku AGH w Krakowie będzie uroczyście obchodzić stulecie otwarcia. W ramach świętowania jubileuszu uczelnia zachęca swoich studentów, absolwentów, byłych i obecnych pracowników oraz wszelkie osoby związane z AGH do stworzenia wspólnego zbioru materiałów archiwalnych. W ramach zbiórki uczelnia poszukuje zdjęć, nagrań filmowych i dźwiękowych czy dokumentów archiwalnych dotyczących historii Akademii Górniczo-Hutniczej.

Archiwalia mogą dotyczyć wydarzeń, studentów, wykładowców oraz przestrzeni i architektury związanych z AGH. Zebrane materiały zostaną wykorzystane przez uczelnię przy okazji obchodów jubileuszu 100-lecia AGH, w internecie, w środkach masowego przekazu bądź materiałach w formie drukowanej i elektronicznej.

Materiały analogowe bądź elektroniczne na zewnętrznych nośnikach powinny zostać dostarczone na adres Biura Prasowego AGH, al. A. Mickiewicza 30
w Krakowie, budynek A-0, pokój 324a. Z kolei pod adres: bprasowe@agh.edu.pl można wysyłać materiały w formie elektronicznej. Zbiórka potrwa do końca 2017 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki oraz regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępne są na stronie: www.100lat.agh.edu.pl.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także