Komunikat archiwalny

Piknikuj, baw się i głosuj!

Prezentacje projektów, które biorą udział w IV edycji budżetu obywatelskiego, atrakcje dla dzieci, przekąski z food trucka, wieczorna potańcówka, a przede wszystkim możliwość oddania głosu – to wszystko czeka krakowian podczas pikników obywatelskich, z których pierwszy odbył się 17 czerwca. Spotkania w plenerze mają upowszechniać wiedzę na temat budżetu obywatelskiego i zachęcać mieszkańców do głosowania.

Piknikuj, baw się i głosuj!
Fot. Magiczny Kraków

Pikniki obywatelskie doskonale wpisują się w trwające właśnie Dni Krakowa (3–25 czerwca). To inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego, przy współpracy z Wydziałem Promocji i Turystyki UMK oraz Biurem MOWIS.

Warto zapamiętać te daty:

  • 18 czerwca – park Ratuszowy (w godz. 12–20);
  • 25 czerwca – Błonia (w godz. 12–20).

Organizatorzy zapraszają na piknik całe rodziny. Podczas gdy dorośli będą się zapoznawać z projektami zgłoszonymi w tegorocznym budżecie obywatelskim Krakowa, dzieci wezmą udział w licznych atrakcjach i zabawach pod okiem animatorów. Wnioskodawcy sami wybierają sposób prezentacji projektów – możemy więc liczyć na niespodzianki.

W specjalnym namiocie będzie można oddać głos za pośrednictwem platformy internetowej lub na karcie. W razie wątpliwości do dyspozycji będą konsultanci specjalizujący się w tematyce budżetu obywatelskiego.

Urządzona zostanie również strefa relaksu, w której będzie można odpocząć, a także przekąsić coś z food trucka. Dla rowerzystów zorganizowana zostanie bezpłatna stacja naprawy jednośladów. A wieczorem, w godz. 16.00–20.00, organizatorzy zapraszają mieszkańców na zabawę taneczną – na scenie pojawią się instruktorzy tańca, którzy poprowadzą lekcję przed potańcówką.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także