Komunikat archiwalny

Kraków przyznał nagrodę imienia Stanisława Wyspiańskiego

XI Noc Teatrów, to nie tylko kilkadziesiąt spektakli. Po raz szósty została wręczona Nagroda im. Stanisława Wyspiańskiego. Uroczystość z udziałem Andrzeja Kuliga, zastępcy prezydenta Krakowa odbyła się 17 czerwca o godz. 21 na scenie na Rynku Głównym.

Kraków przyznał nagrodę imienia Stanisława Wyspiańskiego
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Laureatami VI edycji zostali: Ewa Kaim, reżyserka i autorka scenariusza spektaklu „Do DNA” (NAGRODA GŁÓWNA); Stowarzyszenie Teatr Mumerus w składzie: Wiesław Hołdys, Beata Kolak, Anna Lenczewska, Robert Żurek, Karol Zapała, Jan Mancewicz, Michał Braszak, Katarzyna Fijał, Agnieszka Dziedzic (NAGRODA SPECJALNA)

Po raz pierwszy, z inicjatywy Rady Miasta Krakowa i Prezydenta Krakowa, została przyznana również Nagroda Specjalna im. Stanisława Wyspiańskiego. Trafi do zespołu aktorskiego Teatru Mumerus, który od 20 lat realizuje formułę teatru autorskiego.

– Nagroda adresowana jest do zespołów nieinstytucjonalnych, które w sposób piękny uzupełniają formułę teatrów instytucjonalnych – informuje prof. dr hab. Jacek Popiel, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Kapituły Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego.

Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego została ustanowiona Uchwałą Rady Miasta Krakowa z 14 września 2011 r. w celu wzmocnienia wizerunku miasta Krakowa jako silnego ośrodka teatralnego oraz wspierania rozwoju sztuki teatru w jej różnych formach i odmianach, w myśl zapisów Strategii Rozwoju Kultury w Krakowie na lata 2010-2014.

Nagroda jest przyznawana za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru w minionym roku kalendarzowym.

Tagi: teatr, nagroda

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także