Komunikat archiwalny

Spędź letni wypoczynek nad wodą

Baseny, kąpieliska i miejsca przeznaczone do kąpieli to idealne propozycje do spędzenia wolnego czasu w upalne dni. Zobacz, gdzie w Krakowie wypoczniesz nad wodą. 

Spędź letni wypoczynek nad wodą
Fot. zis.krakow.pl

Przedstawiamy kilka propozycji, gdzie w mieście można wypocząć w letnie dni:

  • Park Wodny – od 3 lipca w dni powszednie ruszyły „Bezpieczne wakacje w Parku Wodnym”, akcja jest finansowana przez Gminę Miejską Kraków. W ramach przedsięwzięcia można skorzystać z ulgowego wstępu do Parku Wodnego, akcja przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia, z jej szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Parku Wodnego i tutaj;
  • Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków "Śródmieście", ul. F. Nullo 23 – otwarty w dni powszednie od 16 do 30 sierpnia – bezpłatny wstęp dla dzieci w godz. 9.00 do 13.00;
  • Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Kurdwanów Nowy” przy ul. Wysłouchów 34a – czynny w dni powszednie w godz. od 6.30 do 22.00, sobota–niedziela od 9.00 do 22.00.
  • - grupy zorganizowane: półkolonie bilet 5 zł za godzinę dla dzieci,
    - bilet 7 zł za godzinę dla dzieci poza zajęciami zorganizowanymi,
    - dzieci posiadające Krakowską Kartę Rodzinną: 3,5 zł za godzinę (ceny obowiązują w ciągu całego dnia)
  • basen „Wandzianka”, należący do Klubu Sportowego Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39. Ceny biletów: w godz. 10.00-18.00: normalny (osoby dorosłe) 17 zł, ulgowy 12 zł, dzieci (4-7 lat) 8 zł; w godz. 15.00-18.00 odpowiednio: 12-6-5 zł. Dostępne są również bilety rodzinne 2+1 w cenie 40 zł i 2+2 w cenie 50 zł. Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny. Posiadacze karty MultiSport – wstęp bezpłatny.
  • basen „Clepardia” przy ul. Mackiewicza 14. Basen otwarty od soboty 1 lipca. Ceny biletów: do 15.00 – normalny 16 zł, ulgowy – 11 zł, dzieci (do 7 lat) 6 zł; po 15.00 – odpowiednio: 12-8-4 zł.

 

 

Ponadto od 1 lipca tego roku na terenie Krakowa funkcjonuje jedno miejsce wykorzystywane do kąpieli na zbiorniku wodnym nr 1 Zakrzówek w rejonie północno-wschodnim, gdzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny stwierdził, że woda jest zdatna do kąpieli. Akweny niezgłoszone jako miejsca wykorzystywane do kąpieli, oznakowane są znakami zakazu kąpieli, których należy przestrzegać. Na bieżąco będą przekazywane informacje o zmianach w tym zakresie i ewentualne komunikaty o zgłoszeniu przez zarządcę lub dzierżawcę nowych miejsc wykorzystywanych do kąpieli.

Tagi: lato, woda

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA