Komunikat archiwalny

EURO U21: mistrzowskie laury dla reprezentacji Niemiec

Niemcy triumfują w piłkarskich Mistrzostwach Europy do lat 21. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali Hiszpanów 1:0. Finałowy mecz UEFA EURO U21 na stadionie Cracovii przy ul. Kałuży obserwowało 14 059 widzów.

EURO U21: mistrzowskie laury dla reprezentacji Niemiec
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Jedyna bramka padła w 40. minucie spotkania. Jej autorem był Mitchel Weiser. Zobaczyliśmy za to „grad” żółtych kartek. Cztery z nich powędrowały do Niemców - Maxa Meyera, Janika Haberera, Niklasa Starka i Maximiliana Arnolda. Trzy kartoniki zobaczyli reprezentanci Hiszpanii - Saul Niguez, Marcos Llorente i Jesus Vallejo.

Spotkanie prowadził Benoit Bastien z Francji.

To drugi mistrzowski tytuł dla reprezentacji Niemiec. Wcześniej triumfowali w Mistrzostwach Europy do lat 21 tylko raz - w 2009 r. Hiszpanie na swoim koncie mają cztery mistrzowskie tytuły - w 1986, 1998, 2011 i 2013 r.

W turnieju UEFA EURO U21 w Polsce wystąpiło 12 drużyn. Zespoły walczyły na stadionach w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach. Niestety Polacy odpadli po fazie grupowej rozgrywek. W trzech spotkaniach grupy A zdobyli zaledwie jeden punkt i zajęli ostatnie miejsce w tabeli.

Więcej informacji na temat turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.u21poland.com.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także