Komunikat archiwalny

Wakacyjny parkobus już jeździ

Zachęcamy tego lata do przejażdżki parkobusem. 8 lipca kurs do parku Bednarskiego zainaugurował weekendowe rejsy do krakowskich parków. Warto tam pojechać: w pojedynkę, z rodziną albo znajomymi i poznać krakowską zieleń od podszewki! Parkobusy weszły na stałe w wakacyjny rozkład jazdy i będą kursowały bezpłatnie w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Wakacyjny parkobus już jeździ
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Przejazd parkobusem jest bezpłatny! Można pobrać również specjalną aplikację Kraków w zieleni i zwiedzać poszczególne parki.

Zobacz rozkłady jazdy i trasy.

 

 

W ramach akcji „Zatrać się w ZIELENI” w każdą sobotę lipca w wybranych parkach odbywają się również pikniki. Na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji oraz przepyszne jedzenie.

Parkobus stwarza mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych z najbliższej okolicy. Będzie kursował po wyznaczonych trasach, zabierając mieszkańców z jednej części Krakowa, do parku na drugim końcu miasta. W miejscu docelowym można spędzić czas wśród pięknej przyrody, tak, jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących fauny i flory. Umożliwi to krakowianom zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi.

Zapoznaj się z parkobusowym rozkładem jazdy i zwiedzaj krakowskie parki!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także