Aktualności

We wtorek z powodu smogu darmowa komunikacja dla kierowców

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja została wprowadzona w dniu 24 stycznia 2017 r., w godzinach 0:00-24:00.

Uchwała antysmogowa dla całej Małopolski przyjęta

To kolejny krok w walce o czyste powietrze w regionie – podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni przegłosowali uchwałę antysmogową dla całego regionu.

Dzień dobry ICE Kraków już 4 lutego!

Już za niespełna dwa tygodnie czyli 4 lutego, na półmetku małopolskich ferii, zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Dzień dobry ICE Kraków! Tym razem - pokaz filmu „Mikołajek” i mnóstwo dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Początek o godz. 10.00. Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja w serwisie Evenea.pl. Pierwsza pula wejściówek będzie dostępna od 23 stycznia, druga – od 30 stycznia.

Noc Poezji 2017: Mój Wyspiański! - ruszył konkurs ofert

Już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie Noc Poezji, wydarzenie stanowiące jeden z komponentów, konsekwentnie budowanej przez Miasto Kraków od ponad dekady marki Krakowskie Noce, znakomicie rozpoznawanej zarówno przez krakowian jak i mieszkańców innych miast. Wydarzenia Krakowskich Nocy co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Ruszył już konkurs na wydarzenia w ramach Nocy – zapraszamy do udziału organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury.

Poznaj jak działa miejski system informacji przestrzennej

Miejskie Centrum Dialogu zaprasza na szkolenie z zakresu obsługi portalu miejskiego systemu informacji przestrzennej - Obserwatorium. Kurs przeznaczony dla mieszkańców Krakowa odbędzie się 31 stycznia o godzinie 17.00 w siedzibie MCD przy ulicy Brackiej 10. Spotkanie poprowadzi ekspert z Wydziału Geodezji. Trwają zapisy internetowe.

Wierszownik stanie na skwerze im. Mariana Eilego

Projekt przygotowany przez Aleksandra Rokosza i Szymona Ruszczewskiego, zatytułowany „Wierszownik”, będzie realizowany na skwerze im. Mariana Eilego w ramach projektu Superścieżki.

Postaw „Pierwsze kroki na śniegu”

Poprawne stanie i jazda na nartach lub snowboardzie, bezpieczne upadanie, skręcanie i hamowanie – takie umiejętności zdobędą uczestnicy miejskiego projektu „Pierwsze kroki na śniegu”. Jest on przeznaczony dla uczniów krakowskich szkół podstawowych, którzy chcieliby nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Kraków wyróżniony przez portal turystyczny Zoover!

Kolejne świetne wieści dla krakowskiej turystyki, tym razem dobiegły z Holandii: po raz czwarty z rzędu Kraków został uznany najlepszą europejską destynacją miejską w plebiscycie użytkowników portalu internetowego Zoover („The Best European City Trip”). Wcześniej nie dokonało tego żadne inne miasto! Kraków jako jedyny w tegorocznej edycji został oceniony przez internautów powyżej 9 (na 9,1 punktów w skali 1-10), wyprzedzając m.in. Sevillę, Barcelonę i Wiedeń. To więcej, niż rok temu, kiedy nasze miasto uzyskało ocenę 8,9 pkt.

Nowe inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu

Zakończył się pierwszy etap Programu Przebudowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na lata 2011-2018. Dzięki rządowej dotacji wyremontowane zostały oddziały liczące prawie 300 łóżek oraz kuchnia, apteka, pomieszczenia dydaktyczne i techniczne. Powstał także nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem. Zwieńczeniem tej części modernizacji było dziś oficjalne otwarcie budynku A tzw. Okrąglaka.

Gwiazdy filmowe wczoraj i dziś - wykład dla seniorów

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) zaprasza dziś o godz. 15.00 na wykład poświęcony gwiazdom filmowym, który wygłosi Anita Piotrowska – krytyk filmowy, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL