Aktualności

Infolinia Karty Krakowskiej

Z uwagi na wzrost liczby zapytań dotyczących Karty Krakowskiej, przyspieszyliśmy uruchomienie specjalnego numeru infolinii Karty Krakowskiej: (12) 254 14 00.

 

Wielokulturowy piknik szkolny na Senatorskiej

W sobotę, 23 czerwca, na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 18 odbędzie się Piknik Wielokulturowy „Kraków różnorodnie – Zwierzyniecki Piknik Integracyjny”. Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą szkoły i Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja. – Chcemy w ten sposób przywitać wakacje – mówi Agnieszka Chyc-Sobczyk, dyrektor placówki. – Jest to też okazja do integracji środowiska szkolnego i lokalnego.

Witajcie, wakacje!

22 czerwca około 75 tys. uczniów krakowskich, samorządowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych dla młodzieży pożegnało rok szkolny 2017/2018 i rozpoczęło upragnione wakacje. Dla tych, którzy zamierzają spędzić lato w Krakowie, miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Zachęcamy do odwiedzania zakładki „Lato w mieście”.

Strażacy będą rywalizować na zawodach pożarniczych

Strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Krakowa wezmą udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Ratownicy zaprezentują swoje umiejętności w niedzielę, 24 czerwca, na osiedlu Przewóz. Początek o godz. 10.00. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W sobotę Rodzinny Piknik Ekologiczny na bulwarze Kurlandzkim

W sobotę, 23 czerwca, od godz. 11 do 17 na bulwarze Kurlandzkim przy plaży miejskiej odbędzie się kolejny z cyklu Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „Jestem eko”. Na mieszkańców będzie czekać do rozdania 2 tysiące sadzonek kwiatów, krzewów i roślin pyłolubnych, a wśród nich zamiokulkasy, tuje szmaragdowe i berberysy!

Gdzie nad wodę w wakacje?

Wypoczynek nad wodą to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w upalne dni. Zobacz, gdzie podczas wakacji zrelaksujesz się w Krakowie. Przedstawiamy kilka propozycji, gdzie w mieście można wypocząć w letnie dni.

Festyn i konkursy dla dzieci na Rynku Głównym

Po raz dwudziesty piąty Fundacja „Prometeusz Pro Publico Bono" organizuje Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci. Na wspólną zabawę zaprasza w niedzielę, 24 czerwca na Rynek Główny, scena przy Ratuszu. Początek o godz. 13. Honorowym patronem Festynu jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Parki kieszonkowe w dzielnicach coraz bliżej

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców na budowę parków kieszonkowych w Czyżynach, Krowodrzy, Swoszowicach i na Wzgórzach Krzesławickich. Mają one powstać do 28 września. Informacje o przetargach na kolejne parki pojawią się wkrótce.

Komunikacja ekologiczna i przyjazna mieszkańcom

Podstawa dobrze funkcjonującego miasta? Sprawna i przyjazna mieszkańcom komunikacja miejska. Dzięki unijnym funduszom linie tramwajowe są doprowadzane w kolejne punkty na mapie Krakowa, a już wkrótce miasto będzie się mogło pochwalić w pełni ekologicznym taborem.

Unijna pomoc w walce ze smogiem

Walka o czyste powietrze trwa. Poza likwidacją pieców węglowych konieczne są i inne działania. Dlatego Kraków przy wsparciu unijnych środków wciąż rozwija miejską sieć ciepłowniczą, inwestuje w termomodernizację budynków i poprawia ich efektywność energetyczną.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA