Aktualności

Kompleks edukacyjny na os. Gotyk: do końca roku gotowe piwnice

Mimo coraz bardziej zimowej aury, prace przy budowie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk trwają w najlepsze. Jeśli pogoda pozwoli, do końca tego roku wykonawca powinien się uporać z wykonaniem fundamentów i ukończeniem piwnic. Jest też szansa na wymurowanie części ścian parteru.

Wystawa w Pałacu Pusłowskich

„Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy” – to tytuł nowej wystawy w Pałacu Pusłowskich, której wernisaż odbędzie się 14 grudnia, o godz. 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 31 stycznia.

„Nadieżda Mosart, Blablach” – wernisaż w Bunkrze Sztuki

W najbliższy piątek, 14 grudnia br. o godz.16 w Galerii Bunkier Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 w Krakowie. Pomysłodawcami projektu są Mikołaj Długosz - znany artysta i fotograf, oraz Mikołaj Spodaryk - edukator z Bunkra Sztuki.

Kulturalny czwartek w Krakowie

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Jerzym Stuhrem, premiera spektaklu „Mazagan. Miasto” i prolog festiwalu Opera Rara. To tylko niektóre wydarzenia kulturalne, które odbędą się dziś w Krakowie.

Dziś darmowa komunikacja miejska!

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10 Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w czwartek, 13 grudnia od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Zarządcy przedstawiają magistratowi „Lustro czynszowe”

Właściciele i zarządcy nieruchomości, do 31 stycznia, powinni przesłać i przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane dotyczące czynszów w lokalach mieszkalnych, za drugie półrocze 2018 roku.

Wielozmysłowy odbiór sztuki – gościnny wykład Chrisa Saltera

Teatr Ludowy oraz Katedra Performatyki UJ zapraszają na wykład „Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych”, który w formule masterclass wygłosi Chris Salter, artysta, profesor nowych mediów, techniki i badań nad zmysłami na Concordia University w Kanadzie, aktualnie rezydujący w Berlinie. Wykład odbędzie się we wtorek, 18 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Jest częścią innowacyjnego projektu „Przewodnicy zmysłów”, który Teatr Ludowy realizuje od września tego roku.

Kraków rozdaje półmaski antysmogowe

Miasto zaczęło rozdawać półmaski antysmogowe. Mogą je dostać mieszkańcy korzystający z Centrów Aktywności Seniorów, Klubów Rodziców oraz zarejestrowani pacjenci przychodni pulmonologicznych, które mają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zachowaj ostrożność na drogach i chodnikach!

Zima powoli opanowuje Kraków. Dlatego apelujemy o ostrożność podczas jazdy samochodem oraz na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Wybieramy najciekawszą inicjatywę społeczną

Warsztaty dla rodziców, wypożyczalnia chust i nosideł, a może ogród społeczny Klinówka? Na te i inne inicjatywy zrealizowane w naszym mieście w tegorocznej edycji Programu „FIO Małopolska Lokalnie – Północ” można głosować do 31 grudnia.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA