Aktualności

Potrzebujący zasiądą do największego wigilijnego stołu w kraju

Tradycyjne wigilijne potrawy, świąteczne paczki i darmowa opieka medyczna – na ten dzień czekają najbardziej potrzebujący. W niedzielę, 15 grudnia o godz. 11.00 w samym sercu Krakowa rozpocznie się 23. Wigilia dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Znamy werdykt 12. edycji Boskiej Komedii

W sobotę,14 grudnia, w czasie wieczornej gali w Teatrze im. J. Słowackiego został ogłoszony werdykt 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Jury przyznało łącznie 11 nagród.

Zmarł gen. Tadeusz Bieńkowicz, żołnierz AK

W piątek, 13 grudnia, w wieku 96 lat odszedł generał brygady Wojska Polskiego, uczestnik II wojny światowej, podoficer Armii Krajowej gen. Tadeusz Bieńkowicz. Był współzałożycielem Związku Armii Krajowej w Krakowie.

Koncert kolęd w tramwaju linii nr 8

W niedzielę, 15 grudnia w tramwaju linii nr 8, kursującego z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych, odbędzie się koncert kolęd skierowany w szczególności do seniorów.

Świąteczne spotkanie uczestników „Mecenasa Dziecięcych Talentów”

Dzieci uczestniczące w projekcie „Mecenas Dziecięcych Talentów”, ich rodzice, a także mecenasi przedsięwzięcia, wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu świątecznym.

Jarmark bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Atmosfery i magii świąt Bożego Narodzenia z pewnością nie zabraknie na placu przed Nowohuckim Centrum Kultury. Od 14 do 22 grudnia, w godz. od 12.00 do 20.30, tuż obok lodowiska, odbywa się tam tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wykonane z pasją świąteczne prezenty od lokalnych producentów i rzemieślników oraz skosztować tradycyjnych specjałów.

Znamy księgarnie roku 2019!

Kraków ponownie wybrał najlepsze księgarnie i antykwariaty! W piątek, 13 grudnia podczas Gali Księgarni Roku ogłoszone zostały wyniki trzeciej, rekordowej frekwencyjnie, edycji plebiscytu organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Bliżej budowy szkoły na Złocieniu

Miasto jest już właścicielem całego terenu potrzebnego pod budowę szkoły podstawowej na osiedlu Złocień. Trzy działki pozyskane od Parafii Narodzenia NMP w Bieżanowie wraz z sąsiednią działką gminną dają grunt o odpowiedniej powierzchni i parametrach dla takiej inwestycji. Ruszy ona już w przyszłym roku, a zakończy się w 2023 r.

Honoris Gratia dla pisarzy świętujących jubileusz

W Krzysztoforach spotkali się twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich – ogólnopolskiej organizacji skupiającej wybitnych ludzi pióra, świętującej trzydziestolecie powstania. Podczas jubileuszowego spotkania przedstawiciele stowarzyszenia odebrali odznaki Honoris Gratia przyznawane za zasługi dla Krakowa.

Zapraszamy na kolędową lekcję śpiewania

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią podczas 76. lekcji śpiewania pod hasłem „Kolędy do śpiewania po domach”. Wspólne kolędowanie odbędzie się na Małym Rynku w niedzielę, 22 grudnia o godz. 16.00.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA