Aktualności

Dziś możliwe są burze z gradem i wzrost stanu wód

Dziś po południu możemy spodziewać się burz i porywistego wiatru. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w godz. od 11 do 24 w naszym regionie mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie może wystąpić gradobicie. Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje do godziny 21.

 

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2017-07-23

W Krakowie lato w pełni! A jeśli lato i wakacje – to i mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych, również w plenerze! Jak zwykle zebraliśmy dla Was najciekawsze filmowe seanse plenerowe, koncerty, wystawy i spektakle.

Krakowski Szlak Techniki na rowerze
Komunikat archiwalny 2017-07-23

Już dziś Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na rowerową wycieczkę Krakowskim Szlakiem Techniki, podczas której będzie można poznać tajemnice miejsc związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w naszym mieście. Na szlaku prowadzącym przez Kazimierz i Podgórze znajdują się: zajezdnia tramwajowa, elektrownia krakowska, elektrownia przy ul. Nadwiślańskiej, most Podgórski, most Piłsudskiego, gazownia krakowska, bulwary wiślane.

W weekend ciąg dalszy prac na pętli Dworzec Towarowy

Dziś kontynuowane będą prace naprawcze infrastruktury torowej na pętli Dworzec Towarowy. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Dworca Towarowego do Krowodrzy Górki.

Zabytkowe autobusy i tramwaje znów wyjechały na ulice Krakowa

Mieszkańcy Krakowa i turyści znów mogą liczyć na przejazd zabytkowymi tramwajami i autobusami. Wczoraj kursowała linia tramwajowa nr 28, której trasa przebiega z Kombinatu, przez al. Solidarności, al. Andersa, ul. Kocmyrzowską, ul. Ujastek, ul. Ujastek Mogilski, Kopiec Wandy do Kombinatu.

Plażuj na przystani przy moście Zwierzynieckim

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza mieszkańców i turystów na tereny rekreacyjno-wypoczynkowe Kolejowego Klubu Wodnego 1929, przy ul. Księcia Józefa 24a (w pobliżu mostu Zwierzynieckiego). Miejsce do plażowania zostało udostępnione w piątek, 21 lipca, w samo południe.

List prezydent Elżbiety Koterby do Mieszkańców Krakowa

Na stronie internetowej Oddech dla Krakowa została opublikowana petycja Ocalmy korytarz przewietrzania miasta. Poniżej przedstawiamy informację Pani Elżbiety Koterby – Zastępcy Prezydenta ds. Rozwoju Miasta, dotyczącą poruszonych w petycji zagadnień.

Festiwal Emanacje, czyli muzyczna uczta w Krakowie

Festiwal Emanacje wkrótce dotrze do Krakowa. To już piąta edycja imprezy, która jest idealną okazją nie tylko do muzycznej, ale i architektonicznej podróży.

Maraton światowego dziedzictwa w Krakowie

Tegoroczna, 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 2–12 lipca. Polska po raz drugi w historii została członkiem Komitetu, lecz pierwszy raz dostąpiła zaszczytu bycia państwem-gospodarzem sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa, który jest głównym organem wykonawczym Konwencji UNESCO – Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury.

Park kulturowy Stare Miasto - terminy spotkań konsultacyjnych

Miasto chce aktualizacji uchwały w sprawie parku kulturowego Stare Miasto. Do 15 września można zgłaszać uwagi. Projekt uchwały dostępny jest tutaj.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA