Aktualności

Tak świętowaliśmy 70-lecie Nowej Huty

Warsztaty, spektakle, zabawy na świeżym powietrzu, sylwester, jarmark bożonarodzeniowy, specjalne wydawnictwo jubileuszowe z kalendarium wydarzeń i artykułami o Nowej Hucie oraz piknik z okazji Dnia Otwartego Magistratu przy budynku urzędu na os. Zgody – tak świętowaliśmy 70. urodziny Nowej Huty w 2019 roku.

Na wiosnę otwarcie tężni w Nowej Hucie

Łagodna zima sprzyja postępowi prac nad Zalewem Nowohuckim. Nad wodą mieszkańcy będą mogli relaksować się na specjalnym drewnianym podeście, a w razie upałów - skorzystać z zacieniaczy. Nieopodal znajduje się też nowy plac zabaw - jedyny taki w mieście. Dzieci będą mogły bawić się tam do późnych godzin, dzięki zamontowaniu wokół obiektu oświetleniu. Wyczekiwane otwarcie nowohuckiej tężni już na wiosnę!

Radni zdecydują o uchwale krajobrazowej

Poprawa standardów jakościowych i estetyki przestrzeni publicznych to podstawowy cel tzw. uchwały krajobrazowej, której projektem na najbliższej sesji zajmie się Rada Miasta Krakowa. Dokument precyzuje zasady i warunki sytuowania na terenie Krakowa obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych i rodzaju materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Park Bednarskiego czeka rewitalizacja

W najbliższych latach park Bednarskiego zostanie poddany rewitalizacji. W tym roku rozpisany zostanie przetarg na wykonanie robót budowlanych, a w 2022 r. mieszkańcy zobaczą to miejsce w nowej odsłonie.

Otwarcie galerii Jerzego Dudy-Gracza w NCK

Był jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich malarzy. Jego prace uwielbiano, ale z czasem zaczęto się ich bać i wstydzić. Czy nadszedł czas, aby odczytać go na nowo? Jerzy Duda-Gracz będzie miał w Krakowie własną galerię autorską w Nowohuckim Centrum Kultury.

Łazik marsjański zespołu AGH najlepszy w Indiach

Zespół AGH Space Systems zajął 1. miejsce w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich Indian Rover Challenge. Kosmiczna konstrukcja studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pokonała 20 zespołów z całego świata, w tym trzy z Polski. Autonomiczne pojazdy planetarne zmierzyły się z konkurencjami terenowymi przypominającymi zadania, jakie mogą wykonywać roboty na Marsie lub na Księżycu.

Porozmawiajmy o scenach z „Wesela”

Muzeum Krakowa zaprasza do Rydlówki na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o scenach z »Wesela«”. Odbędzie się ono już w sobotę, 8 lutego, o godz. 14.30.

Przyjaciele Krakowa odznaczeni!

W niedzielę, 19 stycznia w Pałacu Krzysztofory odbyła się uroczystość wręczenie odznak „Przyjaciela Krakowa”, przyznawanych przez Koło Grodzkie PTTK w Krakowie.

Stopnie alarmowe BRAVO i ALFA-CRP w Małopolsce

W związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, od 23 do 29 stycznia w Małopolsce obowiązywać będzie drugi stopień alarmowy BRAVO, a w całym kraju pierwszy stopień ALFA i ALFA-CRP. Zarządzenie o stopniach alarmowych podpisał premier Mateusz Morawiecki.

Konkurs wiedzy ekologicznej w DPS na os. Hutniczym

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej Nowa Huta na os. Hutniczym 5 wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej.  Sprawdzano ich wiedzę na temat roślin antysmogowych, smogu, recyklingu oraz zasad segregacji odpadów. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję odwiedzić Lamusownię.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA