Aktualności

Bilety na UEFA EURO U21 od wtorku w sprzedaży

We wtorek, 21 lutego, ruszy otwarta sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Już dziś jednak wiadomo, że przy okazji czerwcowego turnieju nasz kraj odwiedzą tysiące fanów z wielu krajów Starego Kontynentu. Zamówienia na wejściówki, które napłynęły z zagranicznych federacji piłkarskich, okazały się dużo większe niż oczekiwano. Przypomnijmy, w Krakowie – jednym z miast-gospodarzy imprezy – rozegrane zostaną mecze eliminacyjne, półfinał oraz finał turnieju.

Poniedziałek w Krakowie - sprawdź nasze kulturalne propozycje!

Nowy tydzień - nowe postanowienia? My proponujemy jedno najważniejsze postanowienie - więcej kultury! Najlepiej zacząć od dziś - koncertem Skunk Anansie, wieczorem ze stand-upem czy festiwalem teatralnym Materia Prima. Polecamy nasz poniedziałkowy rozkład jazdy!

Dziś z powodu smogu darmowa komunikacja dla kierowców

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja dla kierowców zostaje wprowadzona w sobotę 18.02.2017 r., w godzinach od 00.00 do 24.00.

Od marca symboliczna opłata w Klubach Rodzica

Uwaga! To ważna informacja dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Od 1 marca 2017 r. zajęcia w Klubach Rodziców będą płatne 1 zł od osoby dorosłej. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Trwa nabór kandydatów do Nagrody im. S. Wyspiańskiego

Pozostało jeszcze tylko kilka dni, aby złożyć wniosek do Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego. To już szósta edycja konkursu: nagroda została ustanowiona Uchwałą Rady Miasta Krakowa z 14 września 2011 r., aby wzmocnić wizerunek miasta Krakowa jako silnego ośrodka teatralnego oraz wspierać rozwój sztuki teatru w jej różnych formach i odmianach. Nabór wniosków kończy się 28 lutego.

Rowerzyści przejadą płynnie przez skrzyżowanie

Nowy projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulicy Opolskiej z ulicami Mackiewicza, Grażyny i Prądnicką zakłada powstanie przejazdów rowerowych, które ułatwią poruszanie się rowerzystom. Wcześniej, żeby przedostać się na drugą stronę ulicy, musieli zsiąść i przeprowadzić rower. Teraz przejadą płynnie.

Pączki dla krwiodawców

Organizatorzy akcji „Dawcom w darze” – inicjatywy wspierającej ideę krwiodawstwa w Polsce – przygotowali konkurs dla wszystkich honorowych dawców krwi z Krakowa i okolic.

Ciepła woda z miejskiej sieci dla Nowego Kurdwanowa

Mieszkańcy budynków SM Kurdwanów Nowy już niedługo pozbędą się piecyków gazowych. Skorzystają z wody podgrzewanej ciepłem z miejskiej sieci cieplnej. W piątek, 17 lutego, strony podpisały kompleksową umowę, która zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych lat.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2017-02-17

To ostatni weekend karnawału! Dlatego stawiamy w nim na dobrą zabawę i pozytywne tematy. Proponujemy Wam karnawałową rewię w Variete, festiwal teatralny Materia Prima, najciekawsze koncerty klubowe, a także akcenty międzynarodowe i rodem z horrorów! Polecamy nasz kulturalny rozkład jazdy!

Gimnazjaliści przed wyborem

Liceum ogólnokształcące czy szkoła zawodowa? Jeśli ta druga, to o jakim profilu? Im szersza oferta, tym trudniejszy wybór, tym bardziej że szkoły prześcigają się w pomysłach na atrakcyjne specjalności i profile. Najlepiej wybrać się więc na targi edukacyjne, popatrzeć i posłuchać, co poszczególne placówki mają do zaoferowania. W Krakowie w lutym będzie kilka takich okazji.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL