Aktualności

Spotkanie wcześniaków

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. To dzień solidarności z przedwcześnie urodzonymi dziećmi i ich rodzicami. Już dziś w sobotę 25 listopada, w Sali VIP MKS Cracovia odbędzie się spotkanie urodzonych w Krakowie wcześniaków i ich rodzin.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Już w ten weekend poczujemy w Krakowie pierwszy podmuch świątecznej atmosfery za sprawą Targów Bożonarodzeniowych! A po spacerze między stoiskami polecamy wybrać się do kina, na koncert lub do teatru. Mamy dla Was kilka niezawodnych propozycji na te kilka dni. Zapraszamy na weekendowy kulturalny rozkład jazdy!

Zdobądź Odznakę Przyjaciela Krakowa na Kleparzu i nad Rudawą

„Na Kleparzu i nad Rudawą” – to hasło kolejnego weekendu w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”, organizowanej przez Koło Grodzkie PTTK.

Świąteczne drzewko z Łabowca ozdobi Rynek Główny

Ma 38 lat i 18 metrów wysokości. Jodła z Nadleśnictwa Nawojowa będzie w tym roku głównym motywem dekoracyjnym miasta w okresie świątecznym i noworocznym. Drzewko świąteczne stanęło na Rynku Głównym przed Bazyliką Mariacką na Drodze Królewskiej.

Tramwajem i autobusem w Andrzejki

W Andrzejki w związku z przewidywanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przejazdy komunikacją nocną, zostaną wprowadzone zmiany w jej funkcjonowaniu.

Zaświećmy światełka na choince i poczujmy magię świąt na Rynku

Mimo że zima jeszcze nie zdążyła nas zaskoczyć, w Krakowie wkrótce będzie można poczuć magię świąt. Już dziś w sobotę, 25 listopada na Rynku Głównym oficjalnie rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących.

„Kreatura” dla systemu identyfikacji wizualnej Krakowa

System identyfikacji wizualnej Krakowa został wyróżniony kolejną nagrodą. Znalazł się wśród laureatów XXI edycji konkursu niezależnej kreacji w reklamie „Kreatura”.

Słupki na chodnikach pomagają pieszym

Na ul. Batorego zakończył się montaż słupków, które pomogły uporządkować parkowanie kierowców, tak by parkując nie blokowali przejścia pieszym.

W Senacie o Krakowie

Reprezentanci Krakowa dzielili się w Senacie z parlamentarzystami, ministrami i władzami polskich miast wiedzą o obniżaniu emisji zanieczyszczeń. O zmianach przyzwyczajeń transportowych mówił wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Łukasz Franek.

Zakończenie przebudowy wjazdu na teren Zajezdni Nowa Huta

Kończy się przebudowa wjazdu na Zajezdnię Tramwajową Nowa Huta. Od poniedziałku, 27 listopada zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA