Aktualności

W Krakowie zakończył się III Europejski Kongres Samorządów

Od 27 do 28 marca stolica Małopolski stała się stolicą europejskiej samorządności. Centrum Kongresowe ICE Kraków gościło łącznie 1993 uczestników z 41 krajów, którzy w ramach 80 paneli dyskusyjnych i dwóch sesji plenarnych debatowali na temat roli samorządów wobec wyzwań XXI wieku.

Krakowskie wodociągi z unijnym dofinansowaniem

28 marca w Warszawie podpisana została przez prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdę oraz przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie Piotra Ziętarę i Pawła Senderka umowa o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności projektu pod nazwą „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie – Etap V”.

Krakowskie Bagry z chorwacką nutką

Od 27 marca w Krakowie trwają międzynarodowe studenckie warsztaty projektowe na opracowanie koncepcji zagospodarowania wschodniego fragmentu Parku Miejskiego Bagry Wielkie z obszarem tematycznym „Mała Chorwacja”.

Pamiętaj z nami i podążaj Trasą Pamięci

Wydarzenie „Pamiętaj z nami” to święto dbających o pamięć o czasach II wojny światowej oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: Ulicy Pomorskiej, Apteki pod Orłem i Fabryki Emalia Oskara Schindlera. Tworzą one Trasę Pamięci. Tegoroczna edycja „Pamiętaj z nami” odbędzie się 7 i 8 kwietnia. W tym roku do trzech oddziałów Trasy Pamięci dołączy dawny obóz – Miejsce Pamięci KL Plaszow.

Studenci i eksperci Politechniki dla zieleni Krakowa

Studenci Politechniki Krakowskiej, pod kierunkiem ekspertów uczelni, wspierają rozwój miast i regionów Małopolski. W ramach prac dyplomowych podejmują tematy projektowe ważne dla lokalnych społeczności. W czwartek 30 marca o godz. 17 w siedzibie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie odbędzie się wernisaż prac dyplomowych studentów architektury krajobrazu PK pt. „Studenci dla zieleni Krakowa”.  Młodzi projektanci z PK zaprezentują swoje pomysły na zagospodarowanie kilkunastu reprezentacyjnych miejsc w mieście. Na wystawę zapraszają Instytut Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Kraków ma nową sieć szkół  – radni przyjęli uchwały

Na dwóch sesjach, zwyczajnej i nadzwyczajnej, które odbyły się 29 marca, Rada Miasta Krakowa przyjęła dwie uchwały dostosowujące sieć szkół do nowego ustroju szkolnego: pierwsza dotyczy sieci szkół podstawowych i gimnazjów, a druga – sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych. Obie uchwały są rezultatem wielomiesięcznych prac urzędników, konsultacji ze stroną społeczną oraz uwag zgłoszonych przez małopolskiego kuratora oświaty. Nowa sieć szkół zacznie obowiązywać 1 września 2017 r.

Rusza Salon Literacki Klubu Kultury Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki na spotkanie z prof. Franciszkiem Ziejką, inaugurujące działalność Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”. Wybitny literaturoznawca, były rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, opowie o tym, „Jak Henryk Sienkiewicz podbijał Kraków”. Spotkanie odbędzie się w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” (ul Szczepańska 1) 6 kwietnia o godz. 18.00 a poprowadzi je dyrektor Biblioteki Kraków Stanisław Dziedzic.

Zapraszamy na warsztaty i dyskusję #PatchWork2030

Warsztaty i towarzyszące im panele dyskusyjne oraz podsumowująca dyskusja plenarna z udziałem władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości – to najważniejsze wydarzenia w ramach projektu #PatchWork2030, jednego z działań wokół Strategii Rozwoju Krakowa 2030. Wydarzenie ma pobudzić uczestników do dyskusji na temat wyzwań i dylematów, przed jakimi staje polityka rozwoju Krakowa w perspektywie najbliższych kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu lat.

Ewa Olszowska-Dej: dbajmy o rozsądną gospodarkę zielenią

Rozmowa z Ewą Olszowską-Dej, dyrektorem Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

16. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Weekend 23 i 24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki  “Książka i Róża”. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL