Aktualności

Uwaga na silny wiatr – Nadciąga orkan „Fryderyka”

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie w naszym regionie może wystąpić silny wiatr o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, z porywami do 80 km/h. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od dzisiaj, od godz. 18 do piątku, 19 stycznia, do godz. 10.

Noworoczne spotkanie z krakowskimi dyplomatami
Komunikat archiwalny 2018-01-17

We wtorek, 16 stycznia  odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z krakowskim korpusem konsularnym. Po latach przerwy, kiedy spotkania odbywały się w różnych miejskich instytucjach, konsulowie znowu przybyli do krakowskiego magistratu.

Autosan, EvoBus i Volvo dostarczą nowe autobusy do Krakowa

W środę, 17 stycznia, MPK SA w Krakowie rozstrzygnęło kolejny przetarg na dostawę nowych autobusów. Tym razem chodzi o zakup 78 ekologicznych pojazdów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które krakowski przewoźnik otrzyma dofinansowanie w wysokości 61,5 mln zł.

Sukces młodych krakowskich cukierników i kucharzy!

Aż pięcioro uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie znalazło się w gronie laureatów wojewódzkiego etapu XXIII Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik oraz I Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Eliminacje przeprowadzono 16 stycznia w ZSPS przy ul. Miechowity 6. Ogółem wzięło w nich udział 22 uczniów z małopolskich szkół, w tym 5 piekarzy, 9 cukierników i 8 kucharzy.

Jasełka w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na przedstawienia jasełkowe w wykonaniu rodziny Malików ze Zwierzyńca. Odbędą się one 20 i 21  stycznia, o godz. 18.00, w oddziale Celestat przy ul. Lubicz 16.

Wybierasz zawód? Musisz tam być

W czwartek, 18 stycznia, odbędą się XVI Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów – impreza o charakterze edukacyjnym organizowana corocznie z myślą o uczniach ostatnich klas gimnazjów, ich rodzicach i nauczycielach. Wydarzenie ma pomóc uczniom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Gospodarzem jest Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji przy ul. Ułanów 9.

Karta Klubu Rodziców Centrum Kultury Podgórza już dostępna

Centrum Kultury Podgórza wprowadza nowe karty lojalnościowe. Tym razem dedykowane są rodzicom z dziećmi. Karta uprawnia do darmowych zajęć, organizowanych w ramach Klubów Rodziców działających w CKP.

73. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

W tym roku mija 73. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Krakowie. W związku z tym w czwartek, 18 stycznia, na cmentarzu Rakowickim odbyły się uroczystości, w których wziął udział m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Zima przykryła nasze miasto białym puchem, zachęcamy więc do spacerów, zwłaszcza że smog chwilowo odpuścił, a Kraków pod śniegiem wygląda naprawdę magicznie. A co powiecie na pomysł, aby taki spacer zakończyć w kinie lub teatrze? Kulturalnych propozycji na dziś nie brakuje! Polecamy też Wam nasz newsletter! Mamy już za sobą 200 numerów najświeższych informacji o weekendowych wydarzeniach! Każdy z Was, kto się zapisze, co tydzień ma szansę wygrania książki, biletów do teatru, filharmonii i na festiwale. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dotacje dla przedszkoli w 2018 r. – komunikat Wydziału Edukacji

W związku z licznymi pytaniami oraz zgłaszanymi wątpliwościami dotyczącymi wysokości podstawowej kwoty dotacji dla przedszkoli i punktów przedszkolnych w 2018 r. uprzejmie informuję, że podstawowa kwota dotacji została wyliczona zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2203) i w przeliczeniu na jedno dziecko wynosi 655,07 zł miesięcznie – 100%.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA