Komunikat archiwalny

Nowe boisko na Suchych Stawach

– Suche Stawy to historia krakowskiego sportu, miejsce z tradycjami, to jeden z najważniejszych ośrodków na sportowej mapie naszego miasta. Cieszę się, że jego zaplecze prezentuje się coraz lepiej, że na Suchych Stawach wyrosło jeszcze jedno nowoczesne boisko – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas otwarcia boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ptaszyckiego. Koszt budowy obiektu wyniósł 2 862 164 zł.

Nowe boisko na Suchych Stawach
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W ramach inwestycji wykonano: boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 105 x 66 m, ogrodzenie panelowe o wysokości 4 m, montaż piłkochwytów za bramkami z osłonami antyfrazowymi, montaż 6 masztów oświetleniowych o wysokości 12 m, montaż 4 lamp parkowych, drenaż boiska z kanalizacją deszczową oraz zbiornik retencyjny, termomodernizację rozdzielni elektrycznej wraz ze schodami stalowymi i drzwiami stalowymi, chodniki wokół boiska, montaż bramy i furtek wejściowych na boisko, ciąg pieszo-jezdny i parking.

Operatorem – otwartego 12 lipca – obiektu będzie Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010, które ma już pod swoją opieką stadion miejski Hutnika, a także trawiaste boisko treningowe. Na terenie kompleksu działają również: Centrum Rozwoju Com-Com Zone (kryty basen, siłownia), hala widowiskowo-sportowa Suche Stawy oraz boiska piłkarskie (z naturalną i sztuczną nawierzchnią), których operatorem jest Stowarzyszenie Siemacha.

 

 

 

– Miasto od lat stara się rozbudowywać i modernizować infrastrukturę sportową na Suchych Stawach w trosce o bardzo dobre warunki do działania dla obydwu stowarzyszeń. Ale beneficjentami tych inwestycji są nie tylko Nowy Hutnik 2010 i Siemacha, ale też inne kluby i organizacje – dodał prezydent Krakowa. Przykładem jest klub Trefl Proxima Kraków, dla którego miasto przygotowuje halę Suche Stawy do rozgrywek Orlen Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet. W ubiegłym miesiącu, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA Euro U21, na stadionie miejskim Hutnika trenowali piłkarze reprezentacji Danii i Hiszpanii.

Przypomnijmy: miasto realizuje program rewitalizacji boisk przyszkolnych i osiedlowych już od 2014 roku. Gmina Miejska Kraków buduje i rewitalizuje boiska również poza wspomnianym programem. W sumie, od 2014 roku powstało (w programie i poza programem) około 170 boisk wielofunkcyjnych, w tym również bieżnie i skocznie.

 

 

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

 

otwarcie boiska - Suche Stawy

 

 

 

 

Adres:
ul. Ptaszyckiego, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA