Komunikat archiwalny

„Moje bezpieczne wakacje” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków

Czy kleszcze powodują dreszcze? Czy można stroić miny do żmii? Czy jak zjemy lody to możemy skakać do wody? A ta czapeczka to jest konieczna? Pytania przedszkolaków potrafią zaskakiwać. Wakacje w pełni, więc warto przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moje bezpieczne wakacje”. Konkurs skierowany jest do grup przedszkolnych z terenu Krakowa.

„Moje bezpieczne wakacje” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków
Fot. materiały prasowe

Tematem przewodnim konkursu jest graficzne przedstawienie zasad bezpiecznego i higienicznego spędzania wolnego czasu. Zadaniem przedszkolaków jest wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej o tym, jak spędzają wakacje, dbając o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Prace należy przesłać do 17 sierpnia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane trzy najlepiej przedstawiające tematykę i spełniające kryteria zawarte w regulaminie. W konkursie przewidziane są nagrody grupowe - gry wielkoformatowe i inne akcesoria pomocne w pracy z przedszkolakami.

Grupy przedszkolne, biorące udział w konkursie, zostaną zaproszone na imprezę plenerową, której towarzyszyć będzie wystawa nadesłanych prac plastycznych. Wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia w parku im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Dzieci spotkają się z przedstawicielami instytucji krakowskich oraz będą miały możliwość uczestniczenia w grach i zabawach edukacyjnych.

Regulamin oraz inne materiały można pobrać na stronie internetowej www.pssekrakow.pl w zakładce "Promocja zdrowia".

Moje Bezpieczne Wakacje, plakat

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także