Komunikat archiwalny

Konkurs na zagospodarowanie parku Aleksandry

Jesteś studentem architektury krajobrazu, architektury lub architektury i urbanistyki? Chcesz zdobyć bezcenne doświadczenie i przyczynić się do kształtowania przestrzeni w naszym mieście? Jeśli tak, weź udział w konkursie urbanistyczno-architektonicznym na opracowanie koncepcji zagospodarowania północnej części parku rzecznego Aleksandry. Łączna pula nagród to 10 tysięcy złotych.

Konkurs na zagospodarowanie parku Aleksandry
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Organizatorami konkursu są Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Politechnika Krakowska.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego dla północnej części parku rzecznego Aleksandry, położonego w Krakowie w obrębie dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim przy ul. Erazma Jerzmanowskiego. Zadaniem studentów będzie przygotowanie prac, które uwypuklą wszystkie walory przyrodnicze miejsca oraz uwzględniają jego szczególny charakter związany z kontekstem przestrzennym i formą jego wykorzystywania. Organizatorzy liczą, że projektanci zaproponują koncepcje przestrzeni o wysokich walorach estetycznych, przyrodniczych, krajobrazowych i rekreacyjnych, odpowiadających na potrzeby użytkowników – zakłada się, że nagrodzone prace będą wytycznymi do przyszłych opracowań, służących realizacji inwestycji na tym terenie.

Pula nagród w konkursie wynosi 10 tys. zł. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł, laureat drugiego miejsca 3 tys. zł, a trzeciego – tysiąc zł. Organizatorzy planują także przyznać dwa wyróżnienia w wysokości 500 zł każde.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz dodatkowe materiały znajdują się na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Park Aleksandry

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także