Komunikat archiwalny

Odwiedź Targi Sztuki Ludowej na Rynku Głównym

Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy na 41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Wydarzenie, w którym udział bierze około 800 twórców ludowych i kupców z wyrobami rękodzieła ludowego i artystycznego oraz rzemiosła artystycznego, rozpoczęło się w czwartek, 10 sierpnia i potrwa do niedzieli, 27 sierpnia. W inauguracji targów wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Odwiedź Targi Sztuki Ludowej na Rynku Głównym
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Targi to największa i najpełniejsza prezentacja polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego w Europie. To doskonała szansa zaprezentowania bogatych tradycji naszej ludowej twórczości, jej niepowtarzalnego piękna i artystycznej doskonałości.

Targi to jednak nie tylko stoiska z unikatową sztuką. Jak co roku imprezie towarzyszą występy zespołów muzycznych. I nie jest to tylko muzyka ludowa lub inspirowana folklorem. Na scenie pod Wieżą Ratuszową promować się będą miasta i powiaty z Polski, a także Słowacji, Ukrainy, Rumunii i Węgier. Poznamy lepiej świętokrzyski Pińczów, Sędziszów i małopolskie Brzesko. Swój dzień będzie miało szklane miasto, czyli Krosno i podkarpacka Kolbuszowa.

Przez osiemnaście dni sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie nie będzie nudy, będzie mnóstwo atrakcji, na które serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło. Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.cepelia.krakow.pl.

Cepelia 2017

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także