Komunikat archiwalny

Uczestnicy Europ'Raid coraz bliżej Krakowa!

150 Peugeotów 205 zmierza do Polski w ramach corocznego charytatywnego rajdu Europ'Raid. Młodzi Francuzi chcą pokonać 10 000 kilometrów w 23 dni. Codziennie do przejechania mają 450 km. 15 sierpnia załogi nocować będą na kempingu w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna.

Uczestnicy Europ'Raid coraz bliżej Krakowa!
Fot. europraid.fr / materiały prasowe

29 lipca 450 osób wyruszyło w podróż przez 20 krajów Europy. Ich celem jest odwiedzenie najpiękniejszych zakamarków Starego Kontynentu.

Europ'Raid to jednak nie tylko zwiedzanie. Podczas każdej edycji załogi zabierają ze sobą przybory szkolne, które rozdają w najbiedniejszych częściach Europy. W tym roku mają ze sobą 15 ton prezentów, które trafią szkół w Macedonii, Bośni i Hercegowina, Albanii i Bułgarii.

We wtorek 15 sierpnia o godz. 20 uczestnicy rajdu dotrą do Krakowa. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna spędzą jedną noc, aby następnego dnia o godz. 8 rano wyruszyć w dalszą podróż. Zwiedzą Kraków i spędzą czas z mieszkańcami. Francuzi są nastawieni na integrację i chcą poznać naszą kulturę. Impreza ma charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny, a uczestnicy chętnie opowiedzą o idei wydarzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.europraid.fr.

Europ'Raid 2016 - Le film from Europ'Raid on Vimeo.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także