Komunikat archiwalny

Wyjątkowy weekend na Starym Mieście

Dzielnica Stare Miasto zaprasza w weekend 16–17 września na swoje doroczne święto – w sobotę główne wydarzenia odbyły się na ulicy Krupniczej, a w niedzielę zabawa przeniesie się na ulicę Kanoniczą. Wydarzenia współorganizują Rada Dzielnicy I oraz krakowskie instytucje kultury.

Wyjątkowy weekend na Starym Mieście
Fot. materiały prasowe

„Święto ulicy Krupniczej” to nazwa wielu wydarzeń, które w sobotę odbyły się w tej części Starego Miasta – zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w ogrodzie Centrum Młodzieży, Domie i Ogrodzie Józefa Mehoffera, a także w Instytucie Austriackim.

Odbyły się występy artystyczne na scenie przy Teatrze Bagatela, wyjątkowy spektakl dla dzieci przy Krupniczej 38, warsztaty, kiermasz, potańcówkę, wystawę fotografii, koncerty, zwiedzanie Domu Józefa Mehoffera, konkursy, rodzinną grę terenową. Przez cały podczas imprezy na ul. Krupniczej trwała wielka akcja zbiórki makulatury, z której dochód zostanie przekazany na zakup wyprawek na nowy rok szkolny dla dzieci z ubogich rodzin. Były także występy muzyczne w przestrzeni ulicy, niespodzianki i oferty specjalne w restauracjach, kawiarniach i bistrach z ul. Krupniczej.

Niedziela będzie należała do „Święta ulicy Kanoniczej”. Wydarzenia rozpoczną się o godz. 10:00 a zakończą wieczorem. Będą stoiska z książkami i namiot edukacyjny. Odbędą się bezpłatne oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Archeologicznego, prezentacja Instytutu Cervantesa, spektakl w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, bezpłatny spacer z przewodnikiem po Okole, spotkanie z Anną Grochowską wokół książki „Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów” i występ Baletu Cracovia Danza na pl. Marii Magdaleny.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na stronach internetowych Dzielnicy I.

Stare miasto

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także