Komunikat archiwalny

Kolejne konsultacje ws. przystanku SKA na Prądniku Czerwonym

We wtorek, 19 września odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne ws. wielowariantowego projektu koncepcyjnego przystanku osobowego Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej „Kraków Prądnik Czerwony”.

Kolejne konsultacje ws. przystanku SKA na Prądniku Czerwonym
Fot. CE Project Group Sp. z o.o. Spółka komandytowa / materiały prasowe

Powstanie nowego przystanku przyczyni się do poprawy oferty komunikacji zbiorowej i umożliwi mieszkańcom korzystanie z Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. W połączeniu z planowanym parkingiem P+R inwestycja ta powinna przyczynić się do zmniejszenia natężenia ruchu drogowego i poprawy jakości powietrza. Przystanek „Kraków Prądnik Czerwony” razem z planowanym przystankiem SKA „Kraków Piastów” będą ważnymi węzłami komunikacyjnymi zlokalizowanymi w północnej części miasta.

W ramach działań zainicjowanych przez miasto wykonawca zobowiązany jest do opracowania wariantowej koncepcji przystanku SKA „Kraków Prądnik Czerwony”, przeprowadzenia konsultacji społecznych, uzyskania niezbędnych opinii do opracowania, uzyskania ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzyskania ostatecznej decyzji lokalizacyjnej, opracowanie projektu budowlanego dla wynikowego wariantu koncepcji, uzyskania ostatecznej decyzji ZRID, uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, przygotowania materiałów przetargowych dla realizacji inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Przypominamy, umowa na realizację zadania została podpisana 14 czerwca tego roku. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, planowany termin odbioru wyznaczono na drugą połowę 2018 roku.

W trakcie spotkania konsultacyjnego zostaną zaprezentowane trzy warianty koncepcji projektowej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 109 przy. ul. Mackiewicza 15. Wielowariantowe projekty koncepcyjne dostępne są na stronie internetowej BIP.  

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także