Aktualności

MPK testuje 13-metrową hybrydę

Krakowski przewoźnik rozpoczyna dzisiaj, 19 października testy autobusu hybrydowego Solarisa. Tym razem wyjątkowo na linii aglomeracyjnej. Hybryda wyjedzie o 17.00 z Dworca Czyżyny na linię nr 222 (Czyżyny Dworzec – Słomniki Osiedle).

Remont nawierzchni na ul. Malborskiej

W czwartek, 19 października rozpoczynają się prace remontowe wzdłuż całej nawierzchni ul. Malborskiej.

Ul. Opolska zyska nową nawierzchnię

Trwa remont nawierzchni ul. Opolskiej na odcinku od ul. Pleszowskiej do Kazimierza Wyki (w kierunku wyjazdu z Krakowa). W tym czasie zostały wprowadzone zwężenia do jednego pasa ruchu.

Remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa

Do wtorku, 24 października do ok. 4.00, w związku z remontem torowiska na skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Nowosądeckiej, został wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Bieżanowska-Kurdwanów.

Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom

Magistrat wesprze krakowskie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień na podstawie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem. Od 2 listopada Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie/wydanie kart. Kraków jest prekursorem w realizacji tego typu programu.

Trwają pomiary ruchu kołowego w Krakowie

W środę i czwartek, 18 i 19 października na terenie Krakowa przeprowadzane są pomiary ruchu kołowego. Celem badań jest uzyskanie informacji dotyczących liczby pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających do/z miasta.

Mobilne warsztaty dla seniorów

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie organizuje serię warsztatów przeznaczonych dla osób starszych (50+), dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie. Bezpłatne warsztaty odbywają się w październiku i listopadzie.

Kraków w ciągu najbliższego roku kupi 146 nowoczesnych autobusów

Jeszcze w tym miesiącu MPK SA w Krakowie podpisze umowę z firmą Solaris Bus&Coach SA na dostawę 38 nowoczesnych autobusów przegubowych z silnikami Euro 6, w ramach leasingu finansowego. Od tego momentu producent będzie miał 7 miesięcy na przygotowanie ich dla Krakowa. Dwa kolejne przetargi, które zostały ogłoszone w październiku dotyczą zamówienia w sumie 108 ekologicznych autobusów, w tym 12 autobusów hybrydowych. Wszystkie trafią do Krakowa w połowie przyszłego roku. W sumie w ciągu najbliższego roku mieszkańcy Krakowa otrzymają 146 nowoczesnych, ekologicznych autobusów.

Wzmocnienie komunikacji miejskiej w rejonie niektórych cmentarzy

W najbliższy weekend, 21 i 22 października, w związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerów wzmocniona zostanie oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie niektórych cmentarzy.

Nowe naziemne przejścia dla pieszych

Od wtorku w związku z reorganizacją Strefy Płatnego Parkowania funkcjonuje nowe przejście naziemne dla pieszych na skrzyżowaniu al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i Kościuszki. Dzięki niemu sprawniej  przemieszczać się będą w tej okolicy osoby niepełnosprawne, rodzice z dziećmi czy osoby starsze. Znacznie skróci się też czas przejścia z przystanku tramwajowego (w kierunku pętli Salwator) na przystanek tramwajowy w stronę centrum miasta.