Aktualności

Plany przebudowy ul. Królewskiej

Obecnie oferta wyłonionego wykonawcy przebudowy ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej, czyli firmy ZUE podlega uprzedniej kontroli w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Remont nawierzchni na ul. Saskiej

Od dzisiaj, 16 lipca, do piątku, 20 lipca, z powodu remontu nawierzchni na ul. Saskiej zamknięty został wjazd z ul. Saskiej w ul. Przewóz oraz ul. ks. Stoszki.

Wieczór bez tramwajów w tunelu pod dworcem

W środę, 18 lipca, w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika.

Od dziś remont na al. Słowackiego

Od dziś, 16 lipca rozpocznie się remont nawierzchni na al. Juliusza Słowackiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku al. 29 Listopada. Roboty obejmą odcinek od ul. Długiej do wiaduktu kolejowego.

Zmiany ruchu w części ul. Warszawskiej

Z powodu kolejnego etapu remontu sieci centralnego ogrzewania na ul. Ogrodowej i Warszawskiej, od 9 lipca na około 1,5 miesiąca wyłączony został ruch pojazdów na ul. Warszawskiej – na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. św. Filipa. W związku z tym wprowadzono zmiany w kursach linii autobusowych nr 105, 129, 130, 154, 179 i 304.

Działania ZIKiT wobec nakazów Wojewody Małopolskiego

W czerwcu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu został – poprzez nakaz Wojewody Małopolskiego – zobligowany do wprowadzenia zmian w mieście. Pierwsza zmiana dotyczy Kazimierza – zmieniona tam ma zostać obowiązująca obecnie Strefa Ograniczonego Ruchu. Druga, to korekta oznakowania na niektórych chodnikach, które dopuszczały ruch rowerowy. Zmienią się również dotychczasowe zasady regulujące wjazd do Strefy Ograniczonego Ruchu w centrum.

„Tramwaje na Wawrzyńca” wracają

Wystawa „Tramwaje na Wawrzyńca” to nie tylko wyjątkowe miejsce prezentacji. W ponad stuletniej hali pierwszej krakowskiej zajezdni tramwaju normalnotorowego, zbierze się kilkanaście czynnych, historycznych wagonów tramwajowych, należących do MPK Kraków i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zbiór ten jest obecnie największym i najbardziej reprezentatywnym spośród wszystkich polskich kolekcji zabytkowego taboru. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 13 lipca.

Trwa kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej

Krakowska Linia Muzealna to specjalna tramwajowa linia muzealna 0, obsługiwana zabytkowymi pojazdami, która kursuje w każdą niedzielę i święto w okresie 10 czerwca — 23 września.

Letnie remonty nakładkowe

Trwa pełnia sezonu remontów nakładkowych w mieście. Na liście ulic, które dostaną nową nawierzchnię i krawężniki jest ponad pół setki pozycji.

Nowe nawierzchnie na ulicach

Na przełomie sierpnia i września ulica: Lea – na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski, Orlich Gniazd, Nowohucka zyskają nowe nawierzchnie.