Aktualności

Nowy bezpłatny parking dla mieszkańców otwarty!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu udostępnił bezpłatny parking dla samochodów przy ul. Reymonta 22. Jest na nim wyznaczonych 45 miejsc postojowych. Na parkingu obowiązuje parkowanie skośne.

80 tysięcy użytkowników Wi-Fi na przystankach

W Krakowie, aby skorzystać z bezpłatnego internetu nie trzeba już szukać specjalnie hot-spotów w kawiarniach, czy innych miejscach do tego wyznaczonych. Testowo na 38 przystankach, przez ostatnie pół roku prawie 80 tysięcy użytkowników miało kontakt z siecią Wi-Fi.

MPK kupuje trzy autobusy do obsługi linii Tele-bus

W czwartek, 15 marca, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie podpisało umowę z przedstawicielami firmy Automet na dostawę trzech autobusów miejskich klasy mini do obsługi linii Tele-bus. Nowe pojazdy będą mieć konstrukcję opartą na furgonie Mercedes-Benz Sprinter 516 z silnikiem o pojemności 2143 cm3 i mocy 163 KM, spełniającym najwyższy poziom emisji spalin Euro 6.

Od poniedziałku tunel na ulicy Miodowej zamknięty dla samochodów

W poniedziałek, 19 marca, zamknięty zostanie przejazd dla samochodów pod wiaduktem wzdłuż ul. Miodowej.

Ponad 140 mln zł na modernizację krakowskich arterii komunikacyjnych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu realizuje współfinansowany przez Unię Europejską program modernizacji torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Projekt otrzymał dofinansowanie o wartości 76,5 mln zł. Dzięki temu na krakowskie torowiska przeznaczonych zostanie w sumie 140 mln zł.

Wavelo tańsze dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej

Posiadacze ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej mogą wykupić z 50-procentowym rabatem roczny abonament do korzystania z sieci rowerów miejskich Wavelo. Vouchery uprawniające do zakupu abonamentu można odbierać w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych.

Pracownicy MPK wyróżnieni za pomoc innym

Samanta Świeboda, kierując miejskim autobusem, nie wahała się przerwać jazdy i przyjść z pomocą kobiecie, która zasłabła w samochodzie osobowym. Z kolei motorniczy Grzegorz Bzdyl wykazał się dużą spostrzegawczością, pomagając odnaleźć dwóch zaginionych braci w wieku 7 i 9 lat. Za swoją postawę, empatię i zdecydowane działanie otrzymali w piątek, 9 marca, wyróżnienia i nagrody.

Jesienią 12 autobusów hybrydowych marki Volvo pojedzie ulicami Krakowa

Za siedem miesięcy mieszkańcy Krakowa po raz pierwszy w historii będą mogli podróżować nowymi autobusami marki Volvo. W czwartek, 8 marca przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie oraz Volvo Bus Corporation podpisali umowę na dostawę 12 nowych autobusów hybrydowych. Dokument został podpisany w obecności prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Nowe chodniki i zatoki na wiosnę

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont chodników w kilku lokalizacjach w Krakowie. Na początek robotnicy zajmą się traktem pieszym przy ul. Opolskiej. Modernizowany będzie odcinek od ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. Poza tym w najbliższym czasie prace będą prowadzone również przy al. Kijowskiej, oraz ul. Królewskiej, Palacha i Jałowcowej.

O komunikacji miejskiej w aplikacji „O!strzegator”

Aplikacja mobilna „Ostrzegator” została uruchomiona w 2016 roku. Od tego momentu służy mieszkańcom Krakowa. Obecnie ma około 49 tys. użytkowników. Do tej pory aplikacji używali w dużej mierze kierowcy, a teraz będzie służyła pasażerom komunikacji miejskiej.