Komunikat archiwalny

Moskiewski balet wkrótce w Krakowie - oto kilka ciekawostek

The Royal Moscow Ballet w zaledwie w 20 lat podbił świat! Artyści zachwycili publiczność profesjonalizmem oraz umiejętnym połączeniem wizji sztuki baletowej i współczesnej konwersacji artystycznej. Ich spektakle zachwycają kolorem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią – co wszystko razem tworzy magię na scenie. 29 listopada zobaczymy ich w TAURON Arenie Kraków.

Moskiewski balet wkrótce w Krakowie - oto kilka ciekawostek
Fot. materiały prasowe

Często dobrze znamy spektakl, na który się wybieramy, kompozytora oraz przedstawianą opowieść, ale czy znamy wykonawców? Prezentujemy 10 ciekawostek o The Royal Moscow Ballet. 29 listopada, w TAURON Arenie Kraków tancerze wystąpią w spektaklu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego w choreografii stworzonej przez Mariusa Petipa, Lva Ivanova i Anatolya Emelianova.

Główna balerina zużywa od 5 do 10 pointów rocznie.

Główna tancerka The Royal Moscow Ballet zużywa od 5 do 10 par pointów rocznie! Wszystko zależy od rodzajów obuwia. Jeśli są to buty z dodatkiem plastiku, wtedy baletnica korzysta z nich przez dłuższy czas. Jeśli jednak są wykonane głównie z materiałów naturalnych, wtedy baletnica korzysta z nich znacznie krócej.

20 tancerzy mężczyzn i 12 tancerek kobiet – taka liczba osób jest potrzebna do  wystawienia pełnego przedstawienia baletowego.

Taką też liczbę tancerzy zazwyczaj angażuje The Royal Moscow Ballet do swoich spektakli. Liczba ta jest wystarczająca, aby wykonać pełnej długości widowisko baletowe na najwyższym poziomie.

7 godzin ćwiczeń dziennie.

7 godzin każdego dnia - tyle właśnie trwa dzienny trening tancerzy baletowych w The Royal Moscow Ballet.

Od 50 do 80 kostiumów w jednym spektaklu!

Zazwyczaj w wydarzeniu baletowym The Royal Moscow Ballet wykorzystuje się od 50 do 80 strojów - w zależności od spektaklu.

2 premiery i 250 spektakli rocznie!

Podsumowaniem bardzo ciężkiej pracy The Royal Moscow Ballet są aż 2 premiery i 250 spektakli wystawianych każdego roku.

Ponad 25 odwiedzonych krajów!

The Royal Moscow Ballet odwiedził podczas swojego istnienia już ponad 25 krajów z całego świata, ponadto w niektórych z nich byli już kilkakrotnie.

Ponad 200 tys. spektakli!

W czasie swojej działalności, The Royal Moscow Ballet wystawił ponad 200 tysięcy widowisk baletowych na całym świecie!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także