Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ortopedzi obradują w Krakowie

Lekarze z całego świata spotykają się w Krakowie na IX Sympozjum Międzynarodowym "Alloplastyka całkowita stawu kolanowego". Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Julian Dutka, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Fot. totalknee.eu

W sympozjum bierze udział ponad 300 ortopedów z Polski i zagranicy: z Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Kanady,  Niemiec, Portugalii, Rosji, Turcji. Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Główny cel spotkania to wymiana doświadczeń pomiędzy lekarzami, którzy nadają ton w ortopedii światowej. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych konferencji medycznych w Krakowie, odbywa się co dwa lata i poświęcona jest problematyce chorób układu kostno-stawowego. Tematyka sympozjum obejmuje naukowe i kliniczne aspekty implantacji endoprotez stawu kolanowego.

Wszelkie nowości w leczeniu stawu kolanowego, innowacyjne rozwiązania w alloplastyce - chirurdzy urazowi będą się dzielić doświadczeniem, wiedzą, nowymi pomysłami, omawiać różne możliwości leczenia i rehabilitacji pacjentów. Choroby układu kostno-stawowego dotykają setek milionów ludzi na całym świecie i stanowią połowę wszystkich przewlekłych schorzeń u osób powyżej 50. roku życia. Światowa Organizacja Zdrowia uznała zwyrodnienie stawów za schorzenie cywilizacyjne. Z analizy wizyt w poradniach i gabinetach lekarskich wynika, że po chorobach kręgosłupa właśnie zwyrodnienie biodra i kolana jest najczęstsza przyczyną zgłaszania się pacjentów po poradę specjalistyczną u ortopedy. 70 proc. siedemdziesięciolatków na świecie ma chorobę zwyrodnieniową.

Alloplastyka stawu kolanowego polega na wymianie powierzchni stawowych kolana na sztuczne. Lekarze podczas tego zabiegu wykorzystują trzy, cztery skrzynki narzędzi. Alloplastyka musi odbywać się w warunkach najwyższej sterylności, by nie doszło do stanu zapalnego kości. W amerykańskich klinikach lekarze wykonują takie zabiegi w specjalnych hełmach i maskach tlenowych.

Warte podkreślenia jest to, że jest to jedyna konferencja, która odbywa się nieprzerwanie od kilkunastu lat -  tradycyjnie w stolicy Małopolski i gromadzi lekarzy z całego świata.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.totalknee.eu.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-06
Data aktualizacji: 2017-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź