Komunikat archiwalny

Kolejna edycja Targów Expo Real już za nami

W zakończonych właśnie targach w Monachium, podobnie jak zeszłym roku, zakup powierzchni z usługami pakietowymi wraz z udziałem przedstawicieli Krakowa, sfinansowany został ze środków europejskich, w ramach implementacji projektu „GrowingInternationally – Krakow’s Economy on the Rise”. Odwiedzający krakowskie stoisko docenili możliwość skorzystania z materiałów dostępnych w Infokiosku – nowoczesnym, interaktywnym narzędziu, które zostało stworzone także dzięki środkom unijnym.

Kolejna edycja Targów Expo Real już za nami
Fot. Magiczny Kraków

W trakcie trzech targowych dni krakowska reprezentacja odbyła kilkadziesiąt spotkań. Inwestorzy zainteresowani byli zarówno miejską ofertą nieruchomości, w ramach której prezentowano działki pod zabudowę usługową: m.in. przy ul. Wielickiej, Olszeckiej i Tischnera, grunty o przeznaczeniu pod zabudowę biurową – ul. Wita Stwosza, czy mieszkaniową, wielorodzinną: ul. Stanisława ze Skalbmierza, al. Kijowska, jak i informacjami o rozwoju gospodarczym Krakowa i Małopolski. Wiele firm, z którymi spotykali się przedstawiciele miasta, zgłaszało zainteresowanie inwestycjami w rynek turystyczny i hotelowy. Nie powinno to dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę rosnącą liczbę odwiedzających Kraków. Magiczna atmosfera naszego miasta działa bowiem zarówno na wielki biznes, jak i na ludzi poszukujących doznań kulturalnych. ICE Kraków czy TAURON Kraków Arena są istotnym wzmocnieniem dla turystyki biznesowej i konferencyjnej.

Nasze miasto miało także możliwość zaprezentowania potencjału naukowego i innowacyjnego w trakcie panelu organizowanego przez MesseMuenchen. W dyskusji, poza Krakowem, wzięły udział takie miasta, jak Utrecht, Monachium czy Sztokholm. Przedstawiciele tych europejskich ośrodków docenili wypracowaną przez Kraków pozycję europejskiego lidera w sektorze nowoczesnych usług.

Kolejne targi w Monachium już za rok, Kraków ponownie więc będzie miał okazję błyszczeć na jednej z największych imprez targowych w Europie. 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także