Komunikat archiwalny

Krakowiacy i Górale z Podhala – konkurs wiedzy o kulturze ludowej

Cenne nagrody czekają na uczestników konkursu „Kultura ludowa Krakowiaków i Górali”. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas IV–VII szkół podstawowych z Krakowa i powiatu ziemskiego krakowskiego. Organizatorem jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Krakowiacy i Górale z Podhala – konkurs wiedzy o kulturze ludowej
Fot. pixabay.com

Tematem konkursu jest kultura materialna, duchowa i społeczna Krakowiaków i Górali Podhalańskich: budownictwo, wnętrze, strój, zajęcia rolnicze i pozarolnicze, obrzędowość doroczna i zwyczaje rodzinne, sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne, zwyczaje krakowskie.

Warunkiem udziału  w konkursie jest udział w specjalnych lekcjach prowadzonych w zainteresowanych szkołach przez pracownika Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, a następnie wyłonienie drużyn, które będą brać udział w eliminacjach międzyszkolnych. Po pisemnym teście do finału przejdzie 8 drużyn  z najwyższą ilością punktów. Rozgrywki finałowe będą publiczne.

Zainteresowane szkoły powinny niezwłocznie przesłać informację o chęci przystąpienia do konkursu na adres: msurma@cmjordan.krakow.pl.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: http://www.cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-kultura-ludowa-krakowiakow-i-gorali.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także