Komunikat archiwalny

Ławeczka E.E. Schmitta – tak krakowska szkoła uhonoruje pisarza

Trwają 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku z czytelnikami spotka się m.in. Éric-Emmanuel Schmitt, autor „Oskara i pani Róży”. W Krakowie czeka na pisarza niespodzianka, którą przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 we współpracy z Wydawnictwem Znak. W piątek 27 października organizują u siebie spotkanie autorskie a po nim, wspólnie z pisarzem, odsłonią poświęconą mu ławeczkę.

Ławeczka E.E. Schmitta – tak krakowska szkoła uhonoruje pisarza
Fot. Znak / materiały prasowe

– Ten pomysł zrodził się w naszych głowach naturalnie. W tym roku gościem honorowym krakowskich Targów Książki jest Francja, a my w naszej szkole mamy oddziały dwujęzyczne, właśnie z językiem francuskim. W klasach tych młodzież w zwiększonym wymiarze godzin uczy się francuskiego, a także dwujęzycznie, po polsku i po francusku, realizuje program z poszczególnych przedmiotów. Dzieci i młodzież czytają po francusku, poznają francuską literaturę. Postanowiliśmy więc zaprosić do naszej szkoły Erica-Emmanuela Schmitta. Spotkanie upamiętnimy literacką ławeczką, którą odsłonimy jutro wspólnie z pisarzem – mówi Lidia Kapała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 na ul. Złoty Róg 30.

Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 14:00. Jest otwarte dla wszystkich chętnych. Dzieci i młodzież bardzo cieszą się na tę wizytę, bo będą mieli okazję zadać swojemu ulubionemu pisarzowi pytanie, a przy okazji „podszlifować” swój język francuski. I oczywiście zdobyć książki oraz autograf!

– Ta inicjatywa to też taki nasz mały wkład w budowanie szlaku literacko-artystycznego w naszej dzielnicy. A ponieważ jesteśmy szkołą z językiem francuskim, chcemy promować francuską literaturę i kulturę. A Schmitt to naprawdę świetna literatura. Traktujemy to spotkanie jak święto szkoły, a nawet święto dzielnicy – cieszy się dyrektor Kapała.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także