Komunikat archiwalny

„Tramwaj patriotyczny” na ulicach Krakowa

W sobotę, 11 listopada już po raz 23. na ulice Krakowa wyjechał „Tramwaj patriotyczny”. Zabrzmią w nim polskie pieśni historyczne i patriotyczne, które będą wykonywać uczniowie małopolskich szkół.

„Tramwaj patriotyczny” na ulicach Krakowa
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Pojazd będzie kursował w godz. od 10:30 do 14:30 na trasie: Poczta Główna, plac Wszystkich Świętych, Filharmonia, Teatr Bagatela, ul. Długa, Dworzec Towarowy, Dworzec Główny Zachód, Poczta Główna.

Na uczestników wspólnego śpiewania czekają śpiewniki polskich pieśni patriotycznych (34 utwory - teksty, nuty, komentarz historyczny, kolorowa wkładka poświęcona roli Krakowa w odzyskaniu niepodległości), a także biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe kartki, plakietki i ulotki.

Tramwaj kursuje w ramach 23. edycji projektu „Młodzież pamięta” – organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazanie, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.

W sobotę, 11 listopada już po raz 23. na ulice Krakowa wyjedzie „Tramwaj patriotyczny”. Zabrzmią w nim polskie pieśni historyczne i patriotyczne, które będą wykonywać uczniowie małopolskich szkół.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także