Komunikat archiwalny

Zadbaj o tarczycę w każdym wieku

Jak działa tarczyca? Za co odpowiada? Co sprawia, że pracuje nieprawidłowo? Wszystko, co warto na ten temat wiedzieć, zostanie omówione w czwartek 16 listopada podczas wykładu z cyklu „Zdrowie i medycyna”, który odbędzie się w sali kameralnej Nowohuckiego Centrum Kultury o godz. 18:00. Bilet wstępu kosztuje 2 zł.

Zadbaj o tarczycę w każdym wieku
Fot. pixabay.com

Spotkanie będzie poświęcone znaczeniu tarczycy dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Omówione zostaną najczęstsze przyczyny zaburzeń funkcji tarczycy (nadczynność i niedoczynność) oraz jej struktury (wole guzkowe tarczycy). Wykładowczyni prof. Dorota Pach podejmie też problem znaczenia oceny funkcji tarczycy przed planowaną ciążą i w ciąży.

Prof. Dorota Pach ukończyła studia medyczne w 1986 roku w Krakowie. Od ponad 30 lat pracuje jako lekarz w Klinice Endokrynologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W zakresie jej zainteresowań znajdują się choroby tarczycy, przytarczyc, nadnerczy i  przysadki oraz metody obrazowania z zastosowaniem technik medycyny nuklearnej. Od 1991 roku pracuje jako asystent na Wydziale Lekarskim UJ CM.

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także