Komunikat archiwalny

„Zdrowie pod kontrolą” - akcja profilaktyczna w Czyżynach

Centrum Handlowe Czyżyny, we współpracy z krakowskim oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA–Poland, po raz kolejny organizuje akcję profilaktyczną „Zdrowie pod kontrolą”.  W ramach wydarzenia, 18 i 19 listopada (sobota i niedziela), w godzinach od 10:00 do 16:00, klienci centrum będą mogli wykonać bezpłatne badania.

„Zdrowie pod kontrolą” - akcja profilaktyczna w Czyżynach
Fot. materiały prasowe

„Zdrowie pod Kontrolą” jest przedsięwzięciem, które ma na celu dotarcie z informacją o konieczności dbania o zdrowie i wykonywania podstawowych badań profilaktycznych minimum raz w roku do jak największej liczby osób we wszystkich przedziałach wiekowych. W trakcie wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać badania: pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie (pomiar BMI) oraz  pomiar CO w wydychanym powietrzu.

Uczestnicy akcji będą także mogli skorzystać z porad w zakresie profilaktyki nowotworowej jąder i piersi, porad dietetycznych udzielanych przez studentów dietetyki oraz porad i przeglądów stomatologicznych wykonywanych przez studentów stomatologii.

Prowadzona będzie także rejestracja potencjalnych dawców szpiku we współpracy z Fundacją DKMS.

W trakcie wydarzenia „Zdrowie pod Kontrolą” przewidziano również kurs pierwszej pomocy oraz specjalną strefę dla dzieci - Szpital Pluszowego Misia – gdzie najmłodsi będą mogli zmienić się w małych lekarzy i poznać podstawowe zasady opatrywania ran i udzielania pierwszej pomocy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także