Komunikat archiwalny

Cztery firmy chcą dostarczyć nowe ekologiczne autobusy do Krakowa

W piątek, 1 grudnia w siedzibie MPK SA w Krakowie zostały otwarte oferty na dostawę 78 nowych niskoemisyjnych autobusów, które krakowski przewoźnik chce zamówić w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Cztery firmy chcą dostarczyć nowe ekologiczne autobusy do Krakowa
Fot. tookapic.com

Przetarg składał się z trzech zadań:

  • dostawy 56 autobusów z silnikami Euro 6 o długości ok. 12 m;
  • dostawy 12 autobusów przegubowych hybrydowych;
  • dostawy 10 autobusów midi z silnikami Euro 6 o długości ok. 9 metrów.

Firma Autosan Sp. z o.o złożyła ofertę na dostawę 10 autobusów midi. Kontrakt został wyceniony przez producenta na kwotę 8 440 000 zł netto. EvoBus sp. z o.o. złożyła ofertę na dostawę 56 autobusów o długości ok. 12 m o wartości 65 408 000 zł netto. Na dostawę 12 autobusów hybrydowych wpłynęły dwie oferty. Złożyły je firmy Solaris Bus & Coach SA (cena oferty - 29 880 000 zł netto) oraz Volvo Bus Corporation (cena oferty - 24 948 000 zł netto).

Zanim zostaną wybrane najkorzystniejsze propozycje, wszystkie złożone oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena (60 proc.), ale także kryteria techniczne (30 proc.) i eksploatacyjne (10 proc.).

Od momentu podpisania umowy producenci będą mieć siedem miesięcy na dostarczenie autobusów 12-metrowych i hybrydowych oraz sześciu miesięcy na dostawę autobusów midi. Nowe ekologiczne pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Zakup nowych autobusów będzie realizowany dzięki wsparciu środków unijnych, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Jest on kontynuacją poprzedniego projektu, którego efektem był wcześniejszy zakup 107 nowych ekologicznych autobusów w latach 2016-2017.

Tagi: MPK, autobus

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także