Komunikat archiwalny

Sport młodzieżowy zyskał nową halę w VII LO

Szkolne Centrum Sportu i Kultury – tak nazywa się nowoczesny obiekt, który powstał przy VII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej na ul. Skarbińskiego 5. To wymarzona przestrzeń zarówno dla rozgrywek sportowych, jak i wydarzeń kulturalnych. Niewiele ponad rok od wmurowania kamienia węgielnego, 7 grudnia obiekt został oficjalnie oddany do użytku, w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Sport młodzieżowy zyskał nową halę w VII LO
Fot. Paweł Krawczyk/www.krakow.pl

– Prawie dokładnie 14 miesięcy spotkaliśmy się tu na wmurowaniu kamienia węgielnego. Dziś otwieramy piękną halę, która jest sercem tego obiektu. Jest teraz gdzie ćwiczyć i organizować koncerty. Państwo robiliście to też do tej pory, ale teraz na pewno będzie wygodniej i przyjemniej. Warto przy tej okazji wspomnieć o drugiej inwestycji, która się tu odbywa, czyli o programie termomodernizacji. Dzięki temu w szkole jest cieplej, a koszty utrzymania, jeśli chodzi o energię, spadły, nawet łącznie z tą halą – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Powierzchnia użytkowa całego kompleksu to 1 569,4 m2. Centralną częścią obiektu jest hala sportowa o powierzchni 662,30 m2, z boiskiem o wymiarach 28 x 15 m, wysoka na 7 m. Jest przystosowana do prowadzenia codziennych zajęć wychowania fizycznego oraz do gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Znajduje się na parterze, razem z szatniami, łazienkami i toaletami, pomieszczeniem klubowym oraz pokojem nauczyciela wychowania fizycznego. Na piętrze rozmieszczono trybuny dla 122 osób, a także małą salę gimnastyczną, salki treningowe do ćwiczeń indywidualnych i magazyny.

Kompleks mieści się w północno-zachodnim narożniku szkoły. Obiekt został dobudowany do północnego skrzydła budynku, a od strony południowej stanowi przedłużenie skrzydła mieszczącego dotychczasową, niepełnowymiarową, salę gimnastyczną. Koszt budowy centrum zamknął się w kwocie 7,9 mln zł.

Dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”, przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wynosi 1 880 900 zł w podziale na trzy lata (2016–2018).

 

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

 

otwarcie hali sportowej w VII LO

Adres:
ul. Skarbińskiego 5, Kraków

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także