Komunikat archiwalny

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” wraca do Krakowa

4 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków ponownie wystąpi Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”. To unikatowe taneczne show, w którym występuje ponad 100 tancerzy i orkiestra. Zespół w swojej historii zaliczył ponad 250 tournée, 11 razy objechał pięć kontynentów i 90 krajów, odbył tysiące koncertów, które łącznie widziało ponad 10 mln widzów na całym świecie.

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” wraca do Krakowa
Fot. materiały prasowe

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był za „ósmy cud świata”, a po koncercie w La Scali, najsłynniejszej scenie operowej, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord E. Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych. Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” tworzy fascynujące show, przykuwające uwagę całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

Bilety do kupienia na stronach: sukhishvili.pl, eventim.pl, biletyna.pl.

Tagi: balet, koncert, ICE

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także