Komunikat archiwalny

MPK uruchomiło wyszukiwarkę rzeczy zagubionych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie uruchomiło dla pasażerów specjalną wyszukiwarkę rzeczy zagubionych. Aby sprawdzić, czy przedmiot, który pasażer zapomniał zabrać wysiadając z tramwaju czy autobusu, trafił do Biura Rzeczy Znalezionych MPK, wystarczy na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl kliknąć w link do zakładki Biuro Rzeczy Znalezionych.

MPK uruchomiło wyszukiwarkę rzeczy zagubionych
Fot. tookapic.com

Tam w odpowiednie pole należy wpisać nazwę zgubionego przedmiotu. Można też określić przedział czasowy, w którym doszło do pozostawienia rzeczy, a także podać numer linii. Dzięki wyszukiwarce pasażer dowie się także, czy dana rzecz została przekazana do innej instytucji, czyli Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa lub policji (zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczy o większej wartości są przekazywane do UMK, a dokumenty na policję).

Obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych MPK SA w Krakowie znajduje się ok. 6 tys. przedmiotów. Każdego dnia w tramwajach i autobusach prowadzący znajdują co najmniej kilkanaście rzeczy pozostawionych przez pasażerów.

Tagi: MPK, internet

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także