Komunikat archiwalny

Centrum Muzyki i park Grzegórzecki - konsultacje

Znamy już terminy spotkań konsultacyjnych na temat budowy Centrum Muzyki oraz zagospodarowania terenów towarzyszących planowanemu budynkowi pod park przy ul. Skrzatów. Odbędą się one 24 stycznia, 1 lutego i 1 marca, o godzinie 17.00 w teatrze Variete na ul. Grzegórzeckiej 71. Zapraszamy do udziału!

Centrum Muzyki i park Grzegórzecki - konsultacje
Fot. bip.krakow.pl

Konsultacje dotyczyć będą odpowiednio:

  • 24 stycznia – wprowadzenia w charakterystykę dotyczącą całej inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem możliwości i ograniczeń dla tego terenu, rozwiązań komunikacyjnych i innych;
  • 1 lutego – warsztatów projektowych dotyczących zagospodarowania terenów zieleni na park;
  • 1 marca – podsumowanie dwóch pierwszych spotkań konsultacyjnych, a także wytyczenie planów dla dalszych działań.

Przypomnijmy, że Centrum Muzyki powstanie w naszym mieście do 2024 roku. Będzie prowadzone wspólnie przez Województwo Małopolskie i Gminę Miejską Kraków.  W budynku znajdą się nowe sale koncertowe, a artyści z Małopolski będą mogli w nich liczyć na doskonałe warunki pracy.

Swoje próby będą w nich prowadzić najważniejsze krakowskie zespoły, w tym artyści z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, Capella Cracoviensis i Sinfonietta Cracovia. Ale to nie wszystko – oprócz wyjątkowego kompleksu muzycznego, w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwaru Kurlandzkiego i Wisły, powstanie też nowa, zielona przestrzeń wypoczynku dla mieszkańców oraz turystów – park Grzegórzecki.

Wspomniane inwestycje na terenie Grzegórzek będą możliwe dzięki porozumieniu pomiędzy Województwem Małopolskim, Gminą Miejską Kraków, Agencją Mienia Wojskowego i Akademią Muzyczną w Krakowie na temat zamiany gruntów. 21 listopada ubiegłego roku został podpisany akt notarialny w tej sprawie.

 

Adres:
ul. Skrzatów, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także