Komunikat archiwalny

Znamy termin I edycji Wodecki Twist Festiwal!

8 i 9 czerwca w Krakowie odbędzie się I Wodecki Twist Festiwal. Wydarzenie organizuje fundacja, która opiekuje się dorobkiem artysty oraz Miasto Kraków. Dwudniowe muzyczne święto zgromadzi najwspanialsze polskie głosy i najwybitniejszych muzyków różnych gatunków.

Znamy termin I edycji Wodecki Twist Festiwal!
Fot. Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego

Misją festiwalu będzie prezentowanie różnorodnej twórczości Zbigniewa Wodeckiego, który wymykał się granicom i utartym szlakom. W programie festiwalu znajdą się zarówno duże wydarzenia muzyczne, jak i kameralne koncerty.

– Całe wydarzenie jest efektem inspiracji twórczością kompozytorską taty – wyjaśnia Katarzyna Wodecka-Stubbs – Jednak jego muzyka będzie tylko jednym z elementów festiwalu. Obok niej pojawi się muzyka alternatywna, instrumentalna, stymulowana jego kompozycjami, ale stanowiąca samodzielne dzieło artystyczne. Chcemy, by festiwal rozwijał się jako przestrzeń dla różnych gatunków muzycznych i artystycznych – dodaje Katarzyna Wodecka-Stubbs, dyrektor wydarzenia.

Niezwykle istotne dla organizatorów jest także dotarcie do publiczności w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jednym z podstawowych założeń Wodecki Twist Festiwal jest promocja młodych, zdolnych i oryginalnych artystów, działających w obszarach kompozycji i wokalistyki.

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego powstała w sierpniu 2017 roku. Jej główne cele statutowe to działalność edukacyjna, wspieranie młodych talentów oraz twórcza i kreatywna opieka nad spuścizną kompozytorsko-wokalną artysty.

– Liczba inicjatyw muzycznych i około-muzycznych, w które angażował się mój tata była ogromna – mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs – Fundacja powstała po to, by w miarę naszych możliwości i przy współpracy fanów, przyjaciół i instytucji każdy utwór, zdjęcie, materiał filmowy czy dźwiękowy zostały zarchiwizowany i zachowany. A później, aby można było z tego korzystać – podkreśla. Dodaje również, że jest otwarta na wszelkie inicjatywy związane z twórczością ojca i zaprasza do współpracy.

Organizatorami Wodecki Twist Festiwal są Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków.

Kolejne informacje na temat wydarzenia – w tym ogłoszenie programu – już w marcu!

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także