Komunikat archiwalny

W Krakowie czas na zawodowców - sprawdź program!

Ruszył 4. Krakowski Tydzień Zawodowców. W dniach od 5 do 9 marca swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje prawie 30 szkół prowadzących kształcenie zawodowe – a to oznacza, że uczniowie i rodzice będą się mogli zapoznać ze wszystkimi kierunkami, które można wybrać w naszym mieście, poczynając od branży usługowej i administracyjnej, przez elektryczną i elektroniczną, budowlaną, mechaniczną i górniczo-hutniczą, aż po rolniczo-leśną i turystyczno-gastronomiczną.

W Krakowie czas na zawodowców - sprawdź program!
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Przez pięć dni marca szkoły będą prezentować swoją ofertę edukacyjną uczniom, którzy kończą gimnazjum i zastanawiają się nad wyborem ścieżki dalszego kształcenia. Jak co roku, odbędą się prezentacje, lekcje pokazowe, konkursy i turnieje, a szkoły pochwalą się swoimi największymi sukcesami. Do dyspozycji uczniów będą nauczyciele i doradcy zawodowi.

Elementem towarzyszącym Krakowskiemu Tygodniowi Zawodowców są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. W 2018 r. zaplanowano je na 10 marca i 21 kwietnia.

Krakowski Tydzień Zawodowców jest w tym roku organizowany po raz czwarty. Z każdym kolejnym rokiem oferty składane przez szkoły prowadzące kształcenie zawodowe  są bogatsze i  coraz bardziej profesjonalnie prezentowane. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym powodzeniem, wysoko także oceniano poziom zaproponowanej oferty. Dla uczniów i ich rodziców taki tydzień to doskonała okazja, by zorientować się w bogatej ofercie szkół technicznych i zawodowych. A ta wiedza jest niezbędna, by dokonać optymalnego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Zapoznaj się z pełnym programem wydarzenia [PDF]

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także