Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świetlana przyszłość innowacji na Dniu Wynalazków

Po obejrzeniu pomysłów z Politechniki Krakowskiej można być pewnym: innowacje mają i będą miały się dobrze. Zorganizowany przez INTECH PK Dzień Wynalazków 2018 potwierdził wielki potencjał tkwiący w młodych twórcach krakowskiej uczelni.

Fot. INTECH PK

Coroczny Dzień Wynalazków na dobre wpisał się już w kalendarz ważnych małopolskich wydarzeń. Organizatorom z INTECH PK, spółki celowej Politechniki Krakowskiej, udało się stworzyć forum współpracy dla innowatorów, funduszy inwestycyjnych oraz biznesu. Przedstawiciele wszystkich trzech środowisk z podobnym entuzjazmem bywają na Dniu Wynalazków, szukając możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć. To także okazja, aby uczniowie szkół średnich poznali bliżej kreatywną atmosferę panującą na Politechnice i w ten sposób poczuli się bardziej zachęceni do podjęcia studiów właśnie na tej uczelni.

Tegoroczna edycja Dnia Wynalazków organizowana była pod hasłem „#młodzi – patent na start”. Swoje pomysły prezentowali studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Krakowskiej stojący na progu naukowej kariery. - To grupa, która boryka się z największymi wyzwaniami, jeśli chodzi o wypromowanie swoich pomysłów i dotarcie do osób czy firm, które byłyby nimi zainteresowane – wyjaśnia Krzysztof Oleksy, wiceprezes INTECH PK. - Dlatego w tym roku to właśnie im chcieliśmy pomóc w szczególny sposób – zaznacza.

Podczas wydarzenia młodzi twórcy zaproponowali szereg różnorodnych rozwiązań jak akustyczny lewitator, system powiadomień o nadciągających gwałtownych zjawiskach atmosferycznych czy aerożele do zastosowania w medycynie regeneracyjnej. Pomysłowość prezentowanych wynalazków podobała się przeszło 200-osobowej publiczności, wśród której nie brakło przedstawicieli inwestorów oraz funduszy inwestycyjnych.

- Zadbaliśmy o to, aby Dzień Wynalazków był nie tylko okazją do prezentacji technologii, ale również stwarzał realną szansę na nawiązanie relacji między nauką a biznesem – tłumaczy ideę Dnia Wynalazków Izabela Paluch, prezes INTECH PK. - Dlatego tak ważne miejsce w programie wydarzenia zajmuje networking. Młodzi wynalazcy, często po raz pierwszy w swoim życiu, mogą w dogodnych warunkach porozmawiać z inwestorami, przedstawić im swoje pomysły i zainteresować ich współpracą. Uczestniczący w wydarzeniu inwestorzy mają ekskluzywny dostęp do twórców i ich rozwiązań, niejednokrotnie pokazywanych po raz pierwszy – dodaje.

Równie znakomitą okazją do zdobycia cennego doświadczenia przez młodych twórców i uczestników Dnia Wynalazków był panel dyskusyjny „Porażki, które prowadzą na szczyt. Jak odwaga i upór przysłużą się Twojemu startupowi?”. Uczestniczący w nim eksperci związani z ekosystemem startupów szczerze opowiadali o trudach związanych z zakładaniem i prowadzeniem innowacyjnej firmy. Radzili też, jakich decyzji unikać oraz jak z pożytkiem wykorzystać przytrafiające się porażki i znaleźć motywację do osiągania sukcesu.

Organizatorem Dnia Wynalazków jest INTECH PK, spółka celowa Politechniki Krakowskiej. Pracujący w niej eksperci odpowiadają m.in. za budowanie relacji biznes-nauka oraz wspieranie naukowców swojej uczelni w rynkowym wdrażaniu wyników prac badawczych. Pomagają także w znajdowaniu partnerów do prowadzenia wspólnych przedsięwzięć gospodarczych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-03-06
Data aktualizacji: 2018-03-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź