Komunikat archiwalny

Nowe chodniki i zatoki na wiosnę

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont chodników w kilku lokalizacjach w Krakowie. Na początek robotnicy zajmą się traktem pieszym przy ul. Opolskiej. Modernizowany będzie odcinek od ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. Poza tym w najbliższym czasie prace będą prowadzone również przy al. Kijowskiej, oraz ul. Królewskiej, Palacha i Jałowcowej.

Nowe chodniki i zatoki na wiosnę
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Przebudowa na razie nie będzie generowała utrudnień, bo będzie prowadzona na poboczach i w zatokach autobusowych. Prace potrwają ok. 2 miesięcy.

Od wtorku, 13 marca rozpoczną się natomiast roboty drogowe przy al. Kijowskiej. Na odcinku od ul. Czarnowiejskiej do ul. Lea wymienione zostaną krawężniki oraz kanalizacja deszczowa. Pomimo miejscowych zawężeń, ruch będzie odbywał się normalnie w dwóch kierunkach.

Później rozpocznie się asfaltowanie metodą nakładkową. Te prace będą prowadzone tylko w nocy, by nie generować utrudnień. Po zakończeniu modernizacji al. Kijowskiej rozpoczną się prace na ul. Królewskiej. Prace brukarskie nie ominą też ulic Palacha i Jałowcowej.

W przyszłym tygodniu i tam pojawią się znaki drogowe wskazujące na rozpoczęcie remontu. Miejsca postojowe na poboczach odzyskają dawny blask. Ale, żeby tak się stało kierowcy na dwa miesiące będą musieli uwolnić przestrzeń na poboczu i zrezygnować z parkowania przy ulicy.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także