Wzmocniona komunikacja miejska w święto Bożego Miłosierdzia
W niedzielę, 8 kwietnia, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbywają się uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia. W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych została wzmocniona oferta komunikacji miejskiej. Funkcjonuje według następującego porządku:
Linie tramwajowe:
- linia 8 – kursują ze zwiększoną częstotliwością do 10 minut (w godz. 7.00 – 20.00),
- linia 22 – kursuje z częstotliwością co 20 minut,
- linia 40 – specjalna, dodatkowa linia tramwajowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Wadowicka - Kalwaryjska - Krakowska - Stradomska - Św. Gertrudy - Westerplatte - Lubicz - Mogilska - aleja Jana Pawła II - Ptaszyckiego – Kopiec Wandy. Linia kursuje w godz. 7.00 – 20.00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 42 – specjalna, dodatkowa linia tramwajowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Kapelanka – Dietla – Starowiślna – Westerplatte – Lubicz – Mogilska – aleja Jana Pawła II – Bieńczycka – Andersa – Broniewskiego – Piasta Kołodzieja – Os. Piastów. Linia kursuje będzie w godz. 7.00 – 20.00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 49 – specjalna, dodatkowa linia tramwajowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Wadowicka - Kalwaryjska - Limanowskiego - Na Zjeździe - Starowiślna - Dietla - Grzegórzecka - al. Powstania Warszawskiego - tunel tramwajowy - Pawia - Doktora Twardego – Krowodrza Górka w godz. 7.00 – 20.00 z częstotliwością co 10 minut;
- przystanek tramwajowy „Łagiewniki ZUS” jest nieczynny.
Linie autobusowe:
- linia 133 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: z Łagiewnik do przystanku „Fredry” bez zmian, następnie ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do przystanku „Przykopy” i dalej po obecnej trasie do Os. Kurdwanów. Przystanek „Turowicza” jest nieczynny. Przystanek „Przykopy” w kierunku Łagiewnik został przeniesiony na ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystanku „Millana”. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian;
- linie 135, 144, 164, 173, 174, 178/478, 179, 184/484, 224 - są obsługiwane taborem o większej pojemności;
- linia 433 – specjalna, dodatkowa linia autobusowa kursująca na trasie: Łagiewniki - Tischnera - Fredry - Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - Totus Tuus - Centrum JP II – Totus Tuus - Witosa – Nowosądecka – Piaski Nowe. Linia kursuje w godz. 7.00 – 20.00 z częstotliwością co 10 minut.
W przypadku utrudnień w kursowaniu linii autobusowych pod Centrum Jana Pawła II linie 135, 224 i 433 będą nawracać na rondzie (w rejonie skrzyżowania ulic Totus Tuus i Św. Brata Alberta) przed wjazdem do Centrum JP II.
W przypadku utrudnień w kursowaniu linii autobusowych na ul. Fredry oraz ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia linie 133, 135 i 433 kierowane będą przez ul. Połomskiego i Turowicza.
Adres: | ul. Do Sanktuarium B. Miłosierdzia, Kraków |