Komunikat archiwalny

Zapraszamy na zawody zdalnie sterowanych samochodów

Już w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, w hali KS Wanda w Krakowie przy ul. Odmogile 1B odbędzie się impreza sportowa pt. „Finał Grand Prix Małopolski On Road Kraków 2018 – Grand Prix Krakowa”, czyli wyścigi modeli samochodów zdalnie sterowanych.

Zapraszamy na zawody zdalnie sterowanych samochodów
Fot. materiały prasowe

Jest to ostatnia finałowa runda cyklu Grand Prix Małopolski na który składały się zawody organizowane w takich miastach jak Kraków i Chełmiec. W trakcie poprzednich zawodów zawodnicy rywalizowali ze sobą zbierając punkty do klasyfikacji końcowej w rankingu generalnym. Podczas finałowych zawodów wyłonieni zostaną zwycięzcy całego cyklu zawodów z poszczególnych klas.

Zawodnicy w trakcie zawodów ścigają się pomiędzy sobą sterując za pośrednictwem aparatur wyczynowymi modelami samochodów sportowych. Modele w skali 1/10 na odcinku kilkunastu metrów rozpędzają się do prędkości 70-80 km/h a ich przyśpieszenie od 0-100 km/h niejednokrotnie szybsze od prawdziwych super samochodów. Wyścigi dostarczają sporo emocji i adrenaliny a stawka o jaką walczą jest wysoka.

Zawodnicy podzieleni są na klasy w zależności od posiadanego modelu oraz parametrów określonych w przepisach technicznych. W trakcie zawodów zawodnicy ścigają się modelami samochodów zdalnie sterowanych po wyznaczonym torze. Tor dla modeli zajmuje powierzchnię całej hali sportowej. W porównaniu do wyścigów prawdziwych samochodów jest znacznie mniejszy, co jest niebywale atrakcyjne, gdyż widzowie obserwują całą trasę i mogą śledzić poczynania zawodników. Jeden bieg trwa pięć minut i w jego trakcie zawodnik który uzyska najwięcej okrążeń wygrywa. Całe zawody składają się z pięciu biegów eliminacyjnych oraz trzech biegów finałowych w każdej klasie.


W biegach eliminacyjnych zawodnicy którzy uzyskają najwięcej okrążeń z trzech najlepszych biegów zajmują pierwsze pola startowe w biegach finałowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwa dwóch sędziów z czego jeden obsługuje system pomiaru czasów a drugi pełni rolę sędziego technicznego który kontroluje zgodność z przepisami technicznymi. Przedsięwzięcie kierowane jest do osób w każdym wieku zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Zawody rozgrywane są w klasach : E-10 Formuła, E-10 Kadet, E-10 Spec 17,5T, E-10 Spec 13,5T, E-12, E-10 GT, E-14 wg przepisów Centralnej Komisji Modelarskiej LOK - Sekcja Modeli Samochodów.

Przepisy sportowe oraz informacje o zawodach dostępne są na stronie internetowej rc-sport.pl. Rejestracja na zawody na stronie internetowej myrcm.ch.

Organizatorem jest klub sportowy KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków i Centralna Komisja Modelarska LOK.

modele

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także