Komunikat archiwalny

Ruch od małego zapewnia „Akademia przedszkolaka”

Trwa wiosenna edycja „Akademii przedszkolaka” - programu sportowego, który Gmina Miejska Kraków realizuje już od 2016 r. Jest on skierowany do najmłodszych mieszkańców naszego miasta – podczas bezpłatnych zajęć łączących zabawę z ćwiczeniami ruchowymi dzieci z krakowskich przedszkoli poznają różne dyscypliny sportowe. Do akademii uczęszcza obecnie prawie 2,5 tys. dzieci z ponad 70 przedszkoli.

Ruch od małego zapewnia „Akademia przedszkolaka”
Fot. Tauron Arena Kraków

Zajęcia odbywają się w nowoczesnej, w pełni wyposażonej hali sportowej TAURON Areny Kraków. Prowadzą je nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód”, posiadający różne specjalizacje. Lekcje mają charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny i wykorzystują sprzęt sportowy, odpowiedni do grupy wiekowej uczestników. Z uwagi na duże zainteresowanie przedszkola uczestniczą w zajęciach raz na dwa tygodnie.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie poprzez zgłoszenie danego przedszkola do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Zachód”.

Program ma zainteresować najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznać  ich z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzić w maluchach sportowe pasje. Zapewnienie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej ma też wyrównać szanse dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także