Komunikat archiwalny

Gimnazjalisto, poznaj swoją przyszłą szkołę!

Pokazy, warsztaty, turnieje, a przede wszystkim prezentacje oferty edukacyjnej – to wszystko czeka na uczniów gimnazjów i ich rodziców, którzy w najbliższą sobotę 21 kwietnia odwiedzą krakowskie samorządowe szkoły prowadzące kształcenie zawodowe. W tzw. otwartej sobocie, będącej częścią corocznego Krakowskiego Tygodnia Zawodowców, udział weźmie 21 szkół i placówek kształcących fachowców w różnych branżach i specjalizacjach.

Gimnazjalisto, poznaj swoją przyszłą szkołę!
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Zespół Szkół Chemicznych pokaże, jak wyglądają zajęcia w laboratorium chemicznym.

Tych, którzy myślą o branży modowej, zaprasza Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 – tam będzie można zobaczyć, jak wygląda ścieżka od projektu do gotowego wyrobu, oraz wziąć udział w zajęciach otwartych.

Pokaz umiejętności barmańskich połączony z degustacją przygotowują dla swoich młodszych kolegów uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1, a na mistrzowską prezentację zapraszają absolwenci Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.

Szeroką ofertę zaprezentuje Zespół Szkół Budowlanych nr 1 – kandydaci będą mogli wziąć udział w zajęciach otwartych w pracowniach szkolnych i pracowniach praktycznej nauki zawodu. Budownictwo, instalacje sanitarne, architektura krajobrazu, renowacje elementów architektury, energia odnawialna, roboty wykończeniowe, stolarstwo i inne – o tych zawodach i kierunkach wszystkiego będzie można dowiedzieć się na miejscu. Do dyspozycji uczniów i rodziców będzie też doradca zawodowy.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji zaprezentuje m.in. takie kierunki, jak ogrodnictwo i architektura krajobrazu, energetyka odnawialna, inżynieria środowiska.

W Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych będzie można zapoznać się z kierunkami kształcenia, zwiedzić warsztaty szkolne, pracownie komputerowe, sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Na prezentacje i pokazy zapraszają też zespoły szkół ekonomicznych, mechanicznych, energetycznych i łączności.

Krótko mówiąc, jednego dnia uczniowie kończący w tym roku gimnazjum będą mogli się zapoznać z różnorodną ofertą kształcenia zawodowego w Krakowie. Warto zapoznać się z pełną listą szkół uczestniczących oraz harmonogramem wydarzeń.

W tym roku już po raz czwarty miasto zorganizowało Krakowski Tydzień Zawodowców w dniach 5–9 marca. W jego ramach zaplanowano dwie otwarte soboty. Pierwsza odbyła się 10 marca.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także