100 sposobów na zabawę, czyli 4. urodziny TAURON Areny Kraków

Lubicie sportowe wyzwania? Chcecie przekonać się, jak to jest być hokeistą, koszykarzem lub siatkarzem? Ciekawi was, jak gra się w podchody, statki i śledzia? Jeśli tak, to przyjdźcie w niedzielę, 10 czerwca na wielki piknik pod hasłem „100 sposobów na zabawę”. W ten sposób TAURON Arena Kraków uczci swoje czwarte urodziny.

100 sposobów na zabawę, czyli 4. urodziny TAURON Areny Kraków
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

– W tym roku największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce będzie obchodzić swoje czwarte urodziny. Po raz kolejny chcemy ten wyjątkowy dla nas dzień świętować wspólnie z mieszkańcami Krakowa – mówi Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA.

– To będzie wyjątkowe wydarzenie, w którym będą mogły wziąć udział osoby w każdym wieku – podkreśla Grzegorz Radwan, założyciel szkółki sportowej Radwan Sport. Przypomina też, jak wszyscy doskonale bawili się w ubiegłym roku. – To był nasz pierwszy Dzień Dziecka w TAURON Arenie Kraków. Zaprosiliśmy kilkaset dzieci wraz z opiekunami i przez cały dzień pokazywaliśmy im, w co można się bawić przy użyciu znikomej liczby potrzebnego sprzętu. (…) Zaangażowanie dzieci i widok rodziców, którzy się z nimi bawili robił naprawdę ogromne wrażenie, dlatego postanowiliśmy to powtórzyć i w jeszcze większej skali – opowiada.

10 czerwca na płycie TAURON Areny Kraków oraz na zewnątrz hali, od strony Parku Lotników Polskich, przygotowane zostaną różnego rodzaju stacje, na których dzieci i ich opiekunowie będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami sportowymi i nie tylko…

Będzie można pokonywać rozmaite tory przeszkód, razem z hokeistami Cracovii ćwiczyć podania i strzały do bramki oraz sprawdzić, jak szybko można ubrać strój hokeisty. Będą strzały piłką siatkową do tarczy, rzuty do kosza na punkty oraz gra w kręgle z puszek aluminiowych. Będzie również „kuchnia eksperymentów”, czyli zabawy w młodych naukowców wykorzystujących materiały na co dzień używane w… kuchni.

– Poruszanie się między stacjami ułatwi mapa przygotowana na wzór tych, które dzieci mogą dostać w wesołych miasteczkach, a także bot na Messengera, który będzie pełnił rolę przewodnika i dodatkowo angażował wszystkich w zabawę – zapowiada Łukasz Kaliciński z Notjustshop, współorganizator wydarzenia.

W programie urodzin TAURON Areny Kraków tradycyjnie znajdzie się także zwiedzanie hali.

– W naszej zabawie nie zabraknie także wątków edukacyjnych – mówi Grzegorz Radwan. – W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i my także chcemy nawiązać do tego wydarzenia. Zależy nam na pokazaniu jak wiele się działo w naszym sporcie przez ostatnie sto lat.

Przez najbliższe tygodnie w mediach społecznościowych organizatorów publikowane będą ciekawostki związane z historią Krakowa i krakowskiego sportu. Na pikniku przy TAURON Arenie Kraków pojawią się goście w sportowych, a także żołnierskich strojach z epoki. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

Piknik „100 sposobów na zabawę”, czyli czwarte urodziny TAURON Areny Kraków i Dzień Dziecka z RadwanSport odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca, w godz. od 11.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Zobacz, jak wyglądały trzecie urodziny TAURON Areny Kraków:

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także