Komunikat archiwalny

Inauguracja XIII Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

Już po raz trzynasty na krakowskim Kazimierzu odbędą się Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna. Koncert inauguracyjny odbędzie się w piątek, 11 maja, o godz. 19:00 w sali Centrum Kultury Żydowskiej. Zagra duet Piano Duo z Niemiec.

Inauguracja XIII Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna
Fot. Centrum Kultury Żydowskiej / materiały prasowe

Niemiecki zespół w składzie Konstanze Hollitzer i Christian Hornef zagra utwory Fanny Mendelssohn-Hensel (Hebrydy, Uwertura op. 26 MWV P7; Trzy utwory na fortepian, na cztery ręce) i Feliksa Mendelssohna (Sen nocy letniej, Uwertura op. 21 MWV P3; Symfonia nr 7 d-moll MWV N15).


Konstanze Hollitzer pierwsze lekcje gry na fortepianie otrzymała w wieku czterech lat. W roku 1987 i 1989 została laureatem Konkursu Muzycznego Roberta Schumanna w Zwickau. W latach 1990-1998 ukończyła studia pianistyczne z wyróżnieniem, w klasie Prof. Mathilde Erben i Prof. Markusa Tomasa. W tym czasie często uczestniczy w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez Edith Picht Axenfeld, Karla Heinza Kämmerlinga i Normana Sheltera. Po studiach nawiązała współpracę z Operą w Lipsku i z Operą Kameralną w Rheinsberg oraz dokonała nagrań dla radiofonii, m.in. dla MDR, ZDF i Deutsche Welle.

Jest niezależnym pianistą koncertowym i nauczycielem fortepianu. Szczególnie bliska jest jej muzyka kameralna i akompaniament koncertów pieśni. W 2004 roku nagrała płytę CD wspólnie z barytonem Stephanem Heinemannem z pieśniami Fanny Hensel i Feliksa Mendelssohna.

Podczas 52. Deutschemark Mozart fest, w ramach Leipziger Mendelssohn-Festtagen w 2007 r., wystąpiła jako solistka, a także w 2008 i 2010 r. podczas międzynarodowych Mendelssohn-Musikwochen w Wegen w Szwajcarii

Od 2010 roku tworzy z Christianen Hornefem stały duet fortepianowy, koncertując w całych Niemczech i w Szwajcarii.

Christian Hornef w szóstym roku życia rozpoczął edukację muzyczną od nauki gry na skrzypcach. Studiował w klasie fortepianu u Friedemanna Riegera i Karlheinza Kämmerlinga i dyrygenturę u Michaela Gielena i Dennisa Russella Daviesa. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. Dokonał nagrań muzycznych dla wielu radiofonii: NDR, SWR, SFR, MDR, RBB, SFB, Radio Budapeszt. Nagrał płytę CD dla ARTE NOVA. Występy na Brahmsfest w Lubece, Festiwalu w Davos i Festiwalu Ravinia ukształtowały jego karierę pianistyczną. Pracował jako korepetytor i dyrygent w teatrach w Gelsenkirchen, Moguncji i Frankfurcie nad Menem.

Od 2002 do 2008 był kierownikiem korepetytorów i dyrygentem w Teatrze Musikalische Komödie w Lipsku i od 2008r koordynuje pracę korepetytorów Operze w Lipsku. Ponadto jest pedagogiem w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej im. Feliksa Mendelssohna w Lipsku.


Bilety na koncert do kupienia w siedzibie Centrum Kultury Żydowskiej na ulicy Meiselsa 17. Pełen program dostępny jest na stronie internetowej judaica.pl.

 

Adres:
ul. Meiselsa 17, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także