Komunikat archiwalny

Bliżej do budowy kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk

Przy ul. Meiera powstanie nowoczesny samorządowy kompleks edukacyjny. W przedszkolu i szkole podstawowej znajdzie się miejsce dla 500 dzieci. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Bliżej do budowy kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk
Fot. Przemysław Czubaj Biuro Architektoniczne

– Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk. Wyłoniony w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie wykonawca zadania – firma DOMBUD SA w Katowic – opracowała dokumentację projektową i złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. – Postępowanie administracyjne już zostało wszczęte, więc przed wakacjami powinniśmy dostać stosowną zgodę i rozpocząć budowę – mówi dyrektor ZIM Kraków Janina Pokrywa.

Nowy kompleks edukacyjny ma powstać przy ulicy Meiera. Będzie to budynek o funkcji przedszkolnej i szkolnej na poziomie szkoły podstawowej dla około 500 dzieci. Oprócz sali zajęć dla przedszkolaków i uczniów klas od I do VIII, w nowym kompleksie zaprojektowano też aulę, bibliotekę, salę komputerową i gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne.

W ramach zadania wykonane będzie boisko szkole oraz plac zabaw dla najmłodszych. Zgodnie z koncepcją zagospodarowania terenu, na działce, gdzie powstanie budynek szkoły i przedszkola, nasadzona będzie zieleń niska. Wartość popisanej umowy pomiędzy ZIM Kraków a wykonawcą to 29,6 mln zł.

Adres:
ul. Księdza Meiera, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także