Lato nad Bagrami

Animacje, gry i konkursy z nagrodami. Do tego pokazy taneczne, symulatory, ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, „Eksplozja Kolorów” i wiele innych atrakcji dla małych i dużych. A na finał koncerty duetu Need For Strings oraz zespołu Manchester – tak zapowiada się festyn „Lato nad Bagrami 2018”, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca w godz. 14.00-22.00 na plaży przy zalewie Bagry. Wstęp wolny.

Lato nad Bagrami
Fot. dzielnica13.krakow.pl

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00. Najpierw na scenie głównej swoje umiejętności taneczno-wokalne będę prezentować dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli – Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka, Samorządowego Przedszkola nr 91 „Promyczek”, Samorządowego Przedszkola nr 34, Szkoły Podstawowej nr 47 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, a także przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Potem rozgrywane będą gry i konkurencje piłkarskie prowadzone przez Akademię Sportu Płaszów, a tuż po nich przyjdzie czas na taneczne animacje i pokazy zawodowych tancerzy. O godz. 18.00 specjalnie dla najmłodszych zagra zespół Kosmokwaki. Wyjątkowym punktem programu będzie „Eksplozja Kolorów”. Trzy razy, o pełnych godzinach – 17.00, 18.00 i 19.00 – będzie można dać się pokolorować od stóp do głów różnobarwnym, pudrem holi! A na zakończenie festynu zagra duet Need For Strings oraz zespół Manchester.

Przez cały czas trwania imprezy wokół sceny będą prowadzone animacje, zabawy i konkursy dla dzieci – m.in. malowanie buzi, czesanie fryzur oraz bobo-joga. Nie zabraknie też uwielbianych przez maluchy dmuchańców. Przygotowano również coś wyjątkowego dla miłośników wyścigów samochodowych – będą oni mogli założyć gogle VR i zasiąść w wyjątkowo realistycznym symulatorze rajdowym 4D! Na młodych, żądnych wrażeń odkrywców będzie czekać interaktywna kapsuła przygód, a ci z piłkarskim zacięciem będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu goli (bramka celnościowa). W planie są także warsztaty robotyki dla dzieci. Podczas „Lata nad Bagrami” znajdą coś dla siebie również miłośnicy wodnych atrakcji – w ramach imprezy będzie można bezpłatnie wypożyczyć m.in. rowery wodne, dopingować żeglarzy z klubu „Horn” oraz wsiąść do małej żaglówki.

Dla uczestników festynu wyjątkowe atrakcje przygotowali również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Na śmiałków będzie czekać dmuchana ścianka wspinaczkowa i tor przeszkód. Będzie też można zobaczyć z bliska profesjonalny sprzęt strażacki, m.in. potężny amerykański samochód gaśniczy Hush E-ONE. Zaplanowano również budowanie wieży ze skrzynek i zjazd na linach. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zaprosi natomiast do obejrzenia wnętrza ambulansu i zapoznania się z pracą pogotowia. Ratownicy będą też demonstrować na fantomach jak udzielać pierwszej pomocy.

 

LATO NAD BAGRAMI – PROGRAM GŁÓWNY

godz. 14.00 – 14.10 | Powitanie Lata nad Bagrami

godz. 14.10 – 16.00 | Występy dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli

godz. 16.00 – 17.00 | Gry i konkurencje piłkarskie dla dzieci (Akademia Sportu Płaszów)

godz. 17.00 | „Wyrzut kolorów”

godz. 17.00 – 17.15 | Pokazy taneczne profesjonalnych grup tanecznych (Egurrola Dance Studio Kraków)

godz. 17.15 – 17.45 | Animacje taneczne (Egurrola Dance Studio Kraków)

godz. 17.45 – 18.00 | Pokazy taneczne profesjonalnych grup tanecznych (Egurrola Dance Studio Kraków)

godz. 18.00 | „Wyrzut kolorów”

godz. 18.00 – 19.00 | Koncert zespołu KOSMOKWAKI - OFFICIAL

godz. 19.00 | „Wyrzut kolorów”

godz. 19.00 – 19.30 | Rozdanie nagród

godz. 19.30 – 20.30 | Koncert zespołu Need For Strings

godz. 20.45 – 22.00 | Koncert zespołu Manchester

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także