Komunikat archiwalny

Seniorzy w kajakach walczyli o tytuł mistrza Polski

19–20 maja na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna odbyły się 70. Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym. Widzowie obejrzeli zmagania najlepszych kajakarzy, w tym olimpijczyków. Organizatorem zawodów był Krakowski Klub Kajakowy.

Seniorzy w kajakach walczyli o tytuł mistrza Polski
Fot. zis.krakow.pl

Na sobotę 19 maja zaplanowano starty kwalifikacyjne oraz finały drużynowe. Natomiast w niedzielę 20 maja były przejazdy finałowe osad indywidualnych. Sportowa rywalizacja odbywała się na najwyższym poziomie. Zobaczyć można było naszych najlepszych kajakarzy slalomowych – olimpijczyków z Rio de Janeiro: Natalii Pacierpnik, Marcina Pochwały, Grzegorza Hedwiga czy Macieja Okręglaka.

Zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski. W trakcie zawodów odbywały się również kwalifikacje do Kadry Narodowej.

Celem imprezy był udział we współzawodnictwie sportowym o tytuł Mistrza Polski oraz 3 i 4 kwalifikacja do kadry reprezentacji Seniorów, a w przypadku powołania do kadry narodowej udział w zawodach organizowanych przez międzynarodowe federacje sportowe.

Impreza była współfinansowana przez Gminę Miejską Kraków w ramach konkursu projektów dla klubów sportowych na realizację w roku 2018 zadań własnych Gminy Miejskiej Kraków w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w Krakowie pn. „Mistrzowie w Krakowie”.

Tagi: sport, seniorzy

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także