Komunikat archiwalny

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Znamy laureatów

W Muzeum Narodowym w Warszawie wręczono nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Wśród laureatów znalazły się krakowskie muzea m.in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Muzeum Historii Fotografii.

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Znamy laureatów
Fot. materiały prasowe

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017, w kategorii „Inwestycje” za otwarcie oddziału Thesaurus Cracoviensis.

Nagrodę przyznano również Muzeum Historii Fotografii w kategorii „Publikacje” za publikację Osobliwe oraz w kategorii „Edukacja” za projekt My(d)lenie oczu.

Sybilla w kategorii „Wystawy Historyczne i Archeologiczne” trafiła również do Muzeum Narodowego w Krakowie za wystawę Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz. W 70. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Krakowscy muzealnicy otrzymali również trzy wyróżnienia. Muzeum Narodowe w Krakowie zostało docenione w kategorii „Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury” za projekt Konserwacja XVI-wiecznego kobierca z motywami czintamani, a Muzeum Etnograficzne wyróżniono w kategorii „Digitalizacja i nowe technologie” za projekt Rzemiosło 2.0. Muzeum Witrażu w kategorii „Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury” otrzymało wyróżnienie za projekt „Apollo w budowie”.

W tym roku nagrody przyznawane były w 11 kategoriach. Grand Prix XXXVIII Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 otrzymało Muzeum Sztuki w Łodzi za „100 lat Awangardy w Polsce - cykl wystawienniczy Muzeum Sztuki w Łodzi w 2017 roku”. 

Więcej informacji na stronie: konkurssybilla.nimoz.pl.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także