Komunikat archiwalny

Integracyjny tydzień rozpoczęty

W piątek, 8 czerwca, rozpoczął się XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie potrwa do 15 czerwca. Tydzień zainaugurowali na Rynku Głównym Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider i wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.

Integracyjny tydzień rozpoczęty
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

- Tydzień Osób Niepełnosprawnych to cenna inicjatywa zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla tych, którzy się nimi zajmują - powiedział podczas otwarcia wydarzenia Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal. Podkreślił, że nie byłoby możliwe przygotowanie tak bogatego programu tygodnia bez wsparcia organizacji pozarządowych. - Chcemy, aby Tydzień Osób Niepełnosprawnych trafił do jak najliczniejszej grupy odbiorców tak, aby idea integracji i społeczeństwa, w którym każdy może realizować swoje pasje, stawała się faktem – powiedział. Zaznaczył, że wydarzenie służy prezentacji dokonań osób niepełnosprawnych.

 - Tydzień Osób Niepełnosprawnych to jedna z bardziej fantastycznych tradycji krakowskich. Dzięki współpracy organizacji pozarządowych i samorządów Krakowa i Małopolski możemy razem organizować wspaniałe dni – podkreślił wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak i dodał, że w tym roku integracyjna forma festiwalu obejmuje każdy subregion Małopolski.

 

W programie pierwszego dnia imprezy na Rynku Głównym znalazły się: występy artystyczne, prezentacja organizacji pozarządowych, warsztaty terapii zajęciowej oraz pokazy niepełnosprawnych sportowców. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Raz Dwa Trzy”, który koncertem o 20.00 zakończy inaugurację.

W sobotę, 9 czerwca, na uczestników tygodnia czekają m.in.: Turniej Piłki Nożnej Niewidomych, turniej szachowy, Mistrzostwa Polski „Sprawni razem” w Lekkiej Atletyce, Ogólnopolski Spływ Kajakowy, Integracyjny Dzień Sportu z piknikiem pn. „Dzień Różnorodności”, zwiedzanie wystaw i warsztaty dla osób niepełnosprawnych. 

Integracyjny Turniej Piłkarski, Integracyjny Dzień Dziecka, biegi i przejazdy rowerowe na tandemach w parku Jordana, rejsy statkiem po Wiśle, regaty wioślarskie, Małopolskie Zawody Wspinaczkowe - to tylko część pozostałych wydarzeń w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.


W trakcie Tygodnia zaplanowano również festyn rekreacyjny, liczne warsztaty edukacyjne, zwiedzanie krakowskich muzeów. Szczegóły program wydarzenia dostępny jest na stronach internetowych KochamKrakow.com.pl, krakow.pl/bezbarier.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także